KAHRAMAN, ORDULU FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ
Haber
12 Ocak 2022 - Çarşamba 15:05 Bu haber 1829 kez okundu
 
KAHRAMAN, ORDULU FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ
Ekonomi Haberi
KAHRAMAN, ORDULU FİRMALARA TEŞEKKÜR ETTİ

Ordu’dan 2021 yılında fındık ihracatında yer alan 7 firmanın olduğunu belirten Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman, “Bu zor zamanlarda çok anlamlı bir başarıya imza atmışlardır.” dedi.

 

Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Kahraman,2021 yılı fındık ihracatıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“Ülkemiz, bölgemiz ve ilimiz için en önemli üretim ve ticaret emtiası olan fındık ile ilgili olarak 2021 yılı sonu itibariyle yıllık istatistiki veriler de ortaya çıkmaya başlamıştır.” diyen Başkan Kahraman, “Karadeniz İhracatçılar Birliği 2021 takvim yılında en fazla ihracat yapan ilk 20 firmayı açıklamış ve bu firmalar arasına ilimizden 7 firma girmiştir. Bu 7 firmadan 4’ü borsamız üyesidir. Üreticilerimizin emeği sonucunda ortaya çıkan bu ürüne katma değer kazandırıp da ihraç eden üyelerimizi takdir ve tebrik ediyorum. Biz, sektörü tüm paydaşlarıyla beraber bir bütün olarak görmekteyiz. Üretimden pazarlamaya kadar entegre bir sistem olarak değerlendirmekteyiz ve bu entegrasyon hangi noktada bozulursa bozulsun kaybeden sistem olur, hepimiz oluruz.

 

Üretimin önemine değinen Başkan Kahraman, “Büyüme ve kalkınmanın tek aracı vardır o da üretmektedir. Farazi mevzular üzerinde zaman kaybetmeden çağın gereğine uygun üretim ilişkilerini geliştirmek durumundayız. Dünyanın gelişmiş ekonomilerine bakıldığında teknoloji üretenlerin ya da teknoloji yoğun, endüstriyel ve entegre üretim yapanların her zaman kazandığını ve refah seviyelerinin de yükseldiğini görmekteyiz. İcabında bir çip karşılığı bir kamyon buğday olabilmektedir.”

 

Ordulu firmaların önemli bir başarıya imza attıklarını söyleyen Kahraman, “Akıllı Tarım” tekniklerinin, ÜR-GE ve AR-GE’ye dayalı sanayi ve pazar algısının hayata geçirilmesi artık zorunluluktur ve tüm bunları hep beraber, bir arada ve birbirimize destek olarak yapabiliriz. Borsamız üyeleri; Poyraz Poyraz A.Ş., -Gürsoy A.Ş., Şenocak Ltd.Şti., Karimex Ltd.Şti. Bu zor zamanlarda çok anlamlı bir başarıya imza atmışlardır. Ordu Ticaret Borsası olarak üyelerimizle gurur duyduğumuzu ve onlara memleketimiz adına teşekkür ettiğimizi bir kere daha belirtmek isterim.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KAHRAMAN,, ORDULU, FİRMALARA, TEŞEKKÜR, ETTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı