'KALP KRİZİ 20'Lİ YAŞLARA KADAR DÜŞTÜ'
Haber
29 Eylül 2022 - Perşembe 13:35 Bu haber 3478 kez okundu
 
'KALP KRİZİ 20'Lİ YAŞLARA KADAR DÜŞTÜ'
Sağlık Haberi
'KALP KRİZİ 20'Lİ YAŞLARA KADAR DÜŞTÜ'

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, kalp krizi salgını olduğunu belirterek, “Kalp krizleri 20’li yaşlara kadar inmiş durumda. Kalp krizlerine korona enfeksiyonunun ve mRNA aşılarının neden olması ile ilgili meslektaşlarımızdan da bildirimler var.” dedi.

 

CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, Ülkemizde kalp krizi salgını olduğunu söyleyerek, beklenmeyen yaşlarda ve beklenmeyen kişilerde çok sayıda kalp krizi vakası ve çok sayıda beklenmeyen ölümler bildirildiğini belirterek, “Kalp krizleri 20’li yaşlara kadar inmiş durumda.” diyen Adıgüzel, açıklamasında şunları söyledi;

 

“Peki, bunun sebebi ne olabilir? Bu konuda bilimsel bir çalışma yapılabilmesi, sayısal verilerin ortaya konması için Sağlık Bakanlığı ve TUİK'in ölüm istatistiklerini açıklaması ve bilim insanlarımızın çalışmasına fırsat vermesi gerekiyor. Ancak defalarca yaptığımız başvuruya ve açıklamaya rağmen bu konudaki resmi karartma sürüyor.

 

Beklenmeyen sayıdaki kalp krizlerine büyük oranda korona enfeksiyonunun ve daha az oranda da genetik temelli mRNA aşılarının neden olması ile ilgili meslektaşlarımızdan da bildirimler var.  Ancak bunun bilimsel olarak kanıtlanması için üzerinde istatistiksel olarak veriye dayalı çalışılması lazım. İşte burada engel koyan hükumetin 3 yıldır ölüm istatistiklerini bilerek açıklamadıkları ortada.

 

Aslında Türkiye önlenebilir ölümler yaşıyor. Çünkü bunların nedenlerini ortaya koyabilirsek, önlem alabilir ve tedavi edebiliriz. Neden çekiniyorsunuz?  Şu anda belki de önlenebilir ölümleri yaşıyoruz. Bu beklenmeyen kalp krizlerinin ve ölümlerin nedenini ortaya koyup, önlem almak, olduğunda da tedavi etmek mümkün.  Fakat Sağlık Bakanlığı kötü sağlık yönetimi ve pandemi süreci ortaya dökülmesin diye veri saklamayı sürdürüyor. Sağlık bakanını bir an önce veri tabanını bilim insanlarımıza ve kamuoyuna açmaya çağırıyorum.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'KALP, KRİZİ, 20'Lİ, YAŞLARA, KADAR, DÜŞTÜ',
Yorumlar
Haber Yazılımı