KANSER HASTALARI ARTIK DİĞER İLLERE GİTMEYECEK
Haber
05 Mayıs 2021 - Çarşamba 14:54 Bu haber 1240 kez okundu
 
KANSER HASTALARI ARTIK DİĞER İLLERE GİTMEYECEK
Pet CT ve Linak (Radyo Terapi) cihazlarının Ordu Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladığını söyleyen AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “Kanser hastalarımız artık diğer illeri gitmeyecek. Giresun ve Tokat ilimizden de hastalarımız Ordu ilinde tedavi olacaklar.” dedi..
Sağlık Haberi
KANSER HASTALARI ARTIK DİĞER İLLERE GİTMEYECEK

Kanser hastaları için güzel haber. AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, Pet CT ve Linak (Radyo Terapi) cihazlarının Ordu Devlet Hastanesi’nde hizmet vermeye başladığını söyledi.

 

AK Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin, “Ordu ilimizde eksiği hissedilen kanser hastalarımız için Ordu’ya Pet CT ve Linak (Radyo Terapi) cihazlarının alınması konusunda söz vermiştik. Bugün hamd olsun verdiğimiz sözü yerine getirmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her zaman söylediği, “insanı yaşat ki devlet yaşasın”, “Halk içinde mu'teber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihânda bir nefes sıhhat gibi” diyerek sağlıkta büyük devrimler yaptı.” Diyerek, bir canın paha biçilmez değerde olduğunu hatırlattığını söyledi.

 

“2002’DEN ÖNCE HASTALARIMIZ KARGA TULUMBA ARAÇ ARKALARINDA HASTANEYE YETİŞTİRİLMEYE ÇALIŞILIRDI”

Başkan Tomakin, “2002’den önce hastalarımız karga tulumba araç arkalarında hastaneye yetiştirilmeye çalışılırdı. O, zihniyet hiç değişmedi. Daha dün fuar alanından kalma çadırı sahra hastane yaptık dediler. İçine de boş bir yatak attılar milletin sağlığı ile alay ettiler. Zihniyet aynı. O zamanlar Avrupa’da çalışan işçilerimiz bizim halimize acırlar, Avrupa’da hastalar helikopter ambulansla taşınıyor hikayeleri anlatırlardı. İşte şimdi bizde böyleyiz. Uçak, helikopter ambulanslarımızla hastalarımıza hizmet veriyoruz. Avrupalı şimdi bizim sağlıktaki yaptığımız modernleşme ve iyileştirmelere gıpta ile bakıyor. 2002’de nasıl bir sağlık sistemimiz vardı, şimdi nasıl bir sağlık sistemimiz var. Nereden, nereye? Elhamdülillah Allah cc. Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” dedi.

 

ÇEVRE İLLERDEN HASTALARIMIZ DA ORDU’DA TEDAVİ OLACAKLAR

Kanser hastalarının artık il dışına çıkmasına gerek kalmayacağını söyleyen Başkan Tomakin, “Rabbim kimseyi ağır hastalıkla imtihan etmesin. Şifa bulmak içinde elimizden geleni yapacağız. Kanser hastalarımız için özellikli bir tetkik olan PET/CT çekimi için çevre illere gitmekten kurtulacağının müjdesini vermiştik. Cihaz sayesinde, Giresun ve Tokat ilimizden de hastalarımız Ordu ilinde tedavi olacaklar. Cihazımız Devlet Hastanesinde hizmet vermeye başladı. Günlük 15 hastaya hizmet verebilecek kapasiteye sahip PET/CT Ünitesi iki teknisyen, iki sekreter bir sağlık fizikçisi ve üç uzman doktor kadrosu ile hizmet verecek” dedi.

 

Başkan Tomakin, PET-CT) cihazının birçok hastalığın teşhisine olanak sağlayan önemli teknolojik tıbbi görüntüleme yöntemi olduğunu, PET/CT çok büyük bir oranda kanserin tanı ve evrelemesinde kullanıldığını söyleyerek, kanserli dokuların belirlenmesi, tedavi planlaması ve sürecin değerlendirilmesi için kanserle savaşta başarıyı artıran bir yöntem olan PET/CT, pek çok hastanın sağlıklı bir yaşama kavuşmasında en önemli teknolojilerden biri olarak kabul edildiğini belirtti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: KANSER, HASTALARI, ARTIK, DİĞER, İLLERE, GİTMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı