KRİZE NEDEN OLAN BAŞKAN DAHA ÖNCE İSTİFA ETMİŞ
Haber
17 Kasım 2022 - Perşembe 13:39 Bu haber 2965 kez okundu
 
KRİZE NEDEN OLAN BAŞKAN DAHA ÖNCE İSTİFA ETMİŞ
Siyaset Haberi
KRİZE NEDEN OLAN BAŞKAN DAHA ÖNCE İSTİFA ETMİŞ

Yayınladığı erkek dansöz videosuyla Ak Parti içerisinde krize neden olan Korgan İlçe Kadın Kolları Başkanı Merve Acerbaş’ın istifası istendiği öğrenildi.

 

Ordu’nun Fatsa’da bir kozmetik firması tarafından 5 Kasım tarihinde düzenlenen gecede Prenses Aytaç olarak bilinen erkek dansöz sahneye çıktı. Geceye katılan isimlerden biri de AK Parti Korgan Kadın Kolları eski Başkanı Merve Acerbaş oldu. Gecede sahne alan erkek dansözün görüntülerini Merve Acerbaş, kendi sosyal medya hesabından yayınladı.

 

Merve Acerbaş’ın yaptığı paylaşım sonrasında bazı basın kuruluşları ve sosyal medya hesapları, bu görüntüler üzerinden AK Parti’yi hedef alarak, eğlencenin AK Parti Kadın Kolları tarafından yapıldığını ileri sürdü.

 

AK Parti Ordu Kadın Kolları Başkanlığı tarafından yapılan açıklamayla bu iddialara sert tepki gösterdi. AK Parti Kadın Kollarının böyle bir organizasyonla hiçbir alakasının bulunmadığı açıklandı.

 

Daha sonra geceyi düzenleyen firma ve Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt tarafından yapılan açıklamalarda da gecenin AK Parti Kadın Kolları’yla bir alakasının olmadığı da anlaşıldı.

 

Öte yandan yaptığı paylaşımla krize neden olan Korgan İlçe Kadın kolları Başkanı Merve Acerbaş’ın istifasının düzenlenen geceden 3 gün önce İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 2 Kasım tarihinde istendiği öğrenildi. Acerbaş’ın da istifasını verdiği öğrenildi. Yaşananlardan sonra Merve Acerbaş'ın sosyal medya hesaplarını kilitlemesi dikkat çekti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör: Zeki GÖL
Etiketler: KRİZE, NEDEN, OLAN, BAŞKAN, DAHA, ÖNCE, İSTİFA, ETMİŞ,
Yorumlar
Haber Yazılımı