KÜÇÜK ESNAF ZİNCİR MARKETLERE ÜRÜN KISITLAMASI İSTİYOR
Haber
14 Şubat 2021 - Pazar 05:27 Bu haber 4850 kez okundu
 
KÜÇÜK ESNAF ZİNCİR MARKETLERE ÜRÜN KISITLAMASI İSTİYOR
Zincir marketlere tuhafiye ve züccaciye ürün kısıtlaması istediklerini söyleyen Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, “Haftasonu açık olan zincir marketlerin gıda ürünleri dışında yaptığı satış küçük esnafı mağdur ediyor.” dedi.
Ekonomi Haberi
KÜÇÜK ESNAF ZİNCİR MARKETLERE ÜRÜN KISITLAMASI İSTİYOR

Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, hafta sonu uygulanan sokak kısıtlamalarında zincir marketlerde tuhafiye ve züccaciye ürünlerinin de satıldığına vurgu yaparak bu alanda kısıtlama yapılması gerektiğini belirtti.

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu kısıtlamaları dolayısıyla iş yerleri kapalı olan küçük esnaf zor günler yaşıyor. Birçok sektörde hizmet veren küçük esnaf kısıtlamalar sürecinde yapılan uygulamalarla zincir marketlere kısıtlama getirilmesini talep ediyor.

 

DEMİRKOL: “HAFTASONU AÇIK OLAN ZİNCİR MARKETLERİN GIDA ÜRÜNLERİ DIŞINDA YAPTIĞI SATIŞ KÜÇÜK ESNAFI MAĞDUR EDİYOR”

Konuya ilişkin açıklama yapan Ordu Tuhafiyeciler ve Züccaciyeler Esnaf Odası Başkanı Özcan Demirkol, sokak kısıtlamalarında açık olan zincir marketlerin gıda ürünleri dışında da satış yaptığını ifade ederek küçük esnafın bu durumdan mağdur olduğunu söyledi.

 

Zincir marketlerin bu süreçte gıda ürünleri dışında giyim ve züccaciye ürünleri satmasına kısıtlama getirilmesi gerektiğinin altını çizen Demirkol, “Tüm dünya da olduğu gibi ülkemizde pandeminin etkisiyle zor günler geçiriyor. Esnafımız her ne kadar zorlansada kısıtlamalarla bu hastalığın üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Ancak kısıtlama günlerinde açık olan zincir marketlerin gıda ürünleri dışında satışını yaptığı giyim ve züccaciye ürünleri Ordulu küçük esnaflarımızı mağdur ediyor. Biz esnaflar olarak bu uygulamaya bir kısıtlama getirilmesini talep ediyor, haftasonu açık olan zincir marketlerde gıda ürünleri dışında satış yapılmasına kısıtlama getirilmesini bekliyoruz. Bu sayede yalnızca bir sektörde iş yapan ve hafta içi açık olan esnafımızın nefes almasını istiyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÜÇÜK, ESNAF, ZİNCİR, MARKETLERE, ÜRÜN, KISITLAMASI, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı