MÜDÜR KASAPOĞLU: ORDU'DA VAKA SAYISI 100'ÜN ALTINDA
Haber
28 Mayıs 2021 - Cuma 21:23 Bu haber 993 kez okundu
 
MÜDÜR KASAPOĞLU: ORDU'DA VAKA SAYISI 100'ÜN ALTINDA
Ordu’ya 280 bin doz aşının daha geleceğini söyleyen Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, “An itibariyle Ordu piklerin çok çok altına indi. 100’ün altına indi.” dedi.
Sağlık Haberi
MÜDÜR KASAPOĞLU: ORDU'DA VAKA SAYISI 100'ÜN ALTINDA

Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, düzenlediği basın açıklaması yaptı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın mesajını aldıklarını söyleyen İl Sağlık Müdürü, “Hedefimiz, fındık ve yayla sezonu gelmeden, Sağlık Bakanlığımızın belirlediği yaş guruplarını aşılamaktır. Mesajı aldık, biz de eski normallere dönmek için kolları sıvıyoruz" dedi.

 

Türkiye genelinde bugün itibariyle 30 milyon civarında aşı yapıldığını söyleyen Kasapoğlu, “İlimizde ise bugün itibariyle 365 binin üzerine çıktık. Bildiğiniz gibi aşılamaya 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan başladık ve 65 yaş üstü vatandaşlarımızın yüzde 87,92'sini aşıladık. 55 yaş üstü vatandaşlarımızın aşılanması devam ediyor. 31 Mayıs tarihi itibariyle 50 yaş ve üstü vatandaşlarımızı aşılamaya başlayacağız. Ordu'da şu ana kadar aşı yapılması gereken hedef nüfusumuz 274 bin 828 Bu nüfusun da yüzde 76,61'i aşılanmış durumdadır" dedi."

 

Kasapoğlu, 31 Mayıs itibariyle aşı yapılmayan hastane kalmayacağını belirterek, “31 Mayıs tarihi itibariyle kentteki tüm hastanelerde aşı yapılacak. Akkuş’tan Mesudiye’ye, Ünye’den Ordu merkeze kadar tüm hastanelerimizde BioNTech aşısı yapılacaktır. Sağlık Bakanımız geçtiğimiz günlerde ülkemize 30 milyon doz aşı geleceğinin bilgisini vermişti. Bende buradan bu aşılarından yaklaşık 280 bin doz aşının Ordu'ya geleceğini söylemek istiyorum. Şu an itibariyle de İl Sağlık Müdürlüğü’müzün depolarında hedef nüfusumuzu aşılayacak kadar yeterince aşımız mevcuttur”

 

An itibariyle sıfır vaka olan ilçeler olduğunu söyleyen Dr. Kasapoğlu, “Sıfırlamak göreceli, malum Ordu coğrafyası mobilizasyonu çok yüksek bir il. Mobilizasyon çok olduğu için bugün ilçeler arasında gidip-gelme olabiliyor. Eğer bireyler de kurallara uymazsa ve aşılanmazlarsa ister istemez orada bulaş olur ve temaslar ile devam eder. Şuan sıfır olan ilçelerimiz var, bugün vaka yoktur ama ilerleyen günlerde vaka çıkabiliyor. Ama şunu söyleyebilirim, an itibariyle Ordu piklerin çok çok altına indi. 100’ün altına indi.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: MÜDÜR, KASAPOĞLU:, ORDU'DA, VAKA, SAYISI, 100'ÜN, ALTINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı