ODÜ'LÜ ÖĞRENCİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Haber
12 Ekim 2021 - Salı 16:19 Bu haber 1000 kez okundu
 
ODÜ'LÜ ÖĞRENCİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU
Dünya Şampiyonu İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımında Oynayan Ordu Üniversitesi Öğrencisi Fikriye Hülür’ü tebrik eden Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, “Bu üstün başarıdan dolayı Üniversitemiz ve şehrimiz adına tebrik ediyorum.” dedi.
Spor Haberi
ODÜ'LÜ ÖĞRENCİ DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU

Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, dünya şampiyonu olan İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı oyuncusu Ordu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Fikriye Hülür’ü makamında kabul etti.

 

23 Eylül tarihinde İtalya’da gerçekleştirilen Dünya Şampiyonası finalinde İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı İtalya’yı 3-2 mağlup ederek altın malyanın sahibi oldu. Rektör Prof. Dr. Ali Akdoğan, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Alparslan İnce ve İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı’nda oynayan Spor Yöneticiliği 4’üncü sınıf öğrencisi Fikriye Hülür’ü makamında kabul ederek göstermiş olduğu üstün başarıdan dolayı kendisini ve voleybol milli takımını tebrik etti.

 

Gerçekleştirdiği konuşmasında Rektör Akdoğan, “Geçtiğimiz ay İtalya’da düzenlenen müsabakada İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı İtalya’yı 3-2 yenerek dünya şampiyonu oldu. İşitme Engelliler Kadın Voleybol Milli Takımı oyuncusu Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 4’üncü sınıf öğrencisi Fikriye Hülür’ün ve milli takımımızın elde etmiş olduğu dünya şampiyonluğu ülkemizi gururlandırmıştır. Öğrencimizi ve milli takımımızı bu üstün başarıdan dolayı hem Üniversitemiz ve şehrimiz hem de ülkemiz adına tebrik ediyor ve kutluyorum. Üniversitemiz, bu ve bunun gibi pek çok başarı ile gerek ulusal gerekse uluslararası alanda adını duyurmaya devam edecektir.” diye konuştu.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ODÜ'LÜ, ÖĞRENCİ, DÜNYA, ŞAMPİYONU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı