ÖNCE AŞINI OL SONRA BAHÇEYE GİR!
Haber
29 Temmuz 2021 - Perşembe 15:46 Bu haber 1279 kez okundu
 
ÖNCE AŞINI OL SONRA BAHÇEYE GİR!
Bölgemizin en önemli ürünü olan fındık zamanı gelince mevsimlik işçilerde Ordu’ya gelmeye başladı. Özellikle aşı oranının düşük olduğu yerlerden gelen fındık işçileri için konakladıkları kamp alanlarında ekipler tarafından aşıları yapılıyor.
Fındık Haberi
ÖNCE AŞINI OL SONRA BAHÇEYE GİR!

Karadeniz için önemli gelir kapısı olan fındık mevsimi geldi. Fındık zamanı gelince her yıl olduğu gibi bu yılda mevsimlik tarım işçileri, doğu ve Güneydoğu illerinden Ordu’ya gelmeye devam ediyorlar.

 

Bu yıl yaklaşık 25 bin fındık işçisinin geldiği Ordu’da valilik tarafından başta Altınordu, Perşembe, Ünye ve Fatsa olmak üzere diğer ilçelerde hazırlanan kamp alanlarına yerleştiler. Fındık işçileri, buradan fındık toplayacakları bahçelere dağılacaklar.

 

Ancak Ordu’ya gelen fındık işçilerinin Covid-19’la mücadelenin en önemli ayağı olan aşılama oranlarının düşük olduğu illerden Ordu’ya gelmeleri nedeniyle yetkililer, salgının yayılmaması için aşılarını olmayan fındık işçilerinin aşılarını olmaları hedefleniyor. Bu kapsamda mobil ekipler, mevsimlik tarım işçilerinin bulunduğu alanlarda kurdukları stantlarda hem aşı konusunda bilgilendiriyor, hem de aşılarını yapıyor.

 

Konuyla ilgili Ordu Valisi Tuncay Sonel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ordu'muza fındık toplamak için 25 bin civarında tarım işçisi kardeşlerimiz gelmeye başladı. Arkadaşlarımızla onlara aşı konusunda yardımcı oluyoruz. Sağlık önemli. Sağlıklı, hayırlı, bereketli bir sezon geçiririz inşallah."

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ÖNCE, AŞINI, OL, SONRA, BAHÇEYE, GİR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı