ORDU'DA 100. ÇOCUK TA KORUYUCU AİLEYE KAVUŞTU
Haber
29 Eylül 2022 - Perşembe 14:54 Bu haber 1222 kez okundu
 
ORDU'DA 100. ÇOCUK TA KORUYUCU AİLEYE KAVUŞTU
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'DA 100. ÇOCUK TA KORUYUCU AİLEYE KAVUŞTU

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, “yeryüzünün kanatsız melekleri, koruyucu ailelerimize 100. çocuğumuzu emanet ettik.” dedi.

 

Ordu Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ender Yanık, Devletin himayesinde olan çocukları destek ve denetimleriyle koruyucu aile hizmetinden yararlandırmaya devam ettiklerini söyledi.

 

Hangi kritere göre çocukları koruyucu aileye verdiklerini de açıklayan Yanık, “Koruyucu aile bakımının, çocuğa sağladığı aile ortamı, çocuğun psiko-sosyal gelişiminin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından önem taşımaktadır. Koruyucu ailelerimiz sayesinde, devletimizin himayesindeki çocuklarımız; daha mutlu ve huzurlu yaşayıp, geleceğe daha emin şekilde hazırlanmaktadır.”

 

Öz aile dışında çocuklar için tercih edilenin koruyucu aile olduğunu söyleyen Müdür Yanık, “Çocuklara yardım edebilmenin en iyi yolu, öz ailesinin şartları iyileşinceye kadar başka bir aile yanında bakımlarının sağlanmasıdır. Bu nedenle, tüm dünyada korunmaya ihtiyacı olan çocuklar için en tercih edilen bakım şekli ülkemizde de olduğu gibi koruyucu aile bakımıdır.”

 

100 çocuğu koruyucu aileye emanet ettiklerini söyleyen Yanık, “Yeryüzünün Kanatsız Melekleri Koruyucu Ailelerimizi Gönüllü vatandaşlarımız arasından Müdürlüğümüzce uygun görülen ailelerin yanına mevzuat çerçevesinde yerleştiriyoruz. Müdürlüğümüzden hizmet alan çocuk sayımız eylül ayı itibariyle ilk defa 100'ü geçti. Bu gururu sizlerle paylaşmakla birlikte vatandaşlarımızı devletimizin himayesinde olan evlatlarına gönlünü ve sıcak yuvalarını açan koruyucu ailelerimize teşekkür ediyor, Ordulu tüm hemşehrilerimizi bu vesileyle koruyucu aile olmaya davet ediyorum.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, 100., ÇOCUK, TA, KORUYUCU, AİLEYE, KAVUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı