ORDU'DA 2 BİNDEN FAZLA KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI
Haber
27 Ocak 2022 - Perşembe 14:08 Bu haber 3539 kez okundu
 
ORDU'DA 2 BİNDEN FAZLA KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI
Ekonomi Haberi
ORDU'DA 2 BİNDEN FAZLA KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI

Ordu’nun Fatsa ilçesinde istihdama yönelik çalışmalar sonuç vermeye devam ediyor. Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, bugüne dek 2 bini aşkın kişiyi iş sahibi yaptıklarını söyledi.

 

Ordu’da işsizlikle mücadele çalışmalarında tüm herkese örnek olan Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, yaptığı paylaşımda, bugün 25 kişiyi daha meslek sahibi yaptıklarını söyledi.

 

Karataş yaptığı açıklamada, “On yılı aşkın zamandır İşkur ile birlikte yürüttüğümüz ve bugüne dek 2000’i aşkın kişiyi iş sahibi yaptığımız kursumuzun bugün 25 kişiyi daha eğiterek bir sonunu gerçekleştirdik.”

 

Türkiye’de tek olduklarını söyleyen Başkan Karataş, “Türkiye tek olan bu atölyede çok başarı hikayesine şahitlik etti. Onlara Balık yemeyi değil Balık tutmayı öğrettik. Her ayrılış bir hüzündür ama biz mutlu oluyoruz çünkü onlar artık iş sahibi. Bu kursumuza her daim destek olan İşkur müdürlüğümüze ve bu kursa destek veren Fga tekstil e çok teşekkür ederiz. Mazeret üretmeden; Fatsa için, Bölge için ve Ülkemiz için çalışmaya devam ediyoruz.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, 2, BİNDEN, FAZLA, KİŞİYİ, İŞ, SAHİBİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı