ORDU'DA 2. DOZ AŞILAMA BAŞLADI
Haber
11 Şubat 2021 - Perşembe 05:43 Bu haber 5841 kez okundu
 
ORDU'DA 2. DOZ AŞILAMA BAŞLADI
Sağlık çalışanlarına vurulan 1. doz aşının ardından bugün itibariyle 2. doz aşılarda vurulmaya başlandı. 2. doz aşıyı olan İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Aşılama çalışmaları için ilimizdeki tüm hastanelerde yeteri sayıda Aşı Odası oluşturduk.” dedi.
Sağlık Haberi
ORDU'DA 2. DOZ AŞILAMA BAŞLADI

Bilindiği gibi 14 Ocak 2021 tarihinde 1. doz aşı ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanmıştı. Daha sonra Bilim Kurulunun önerileri doğrultusunda kademeli olarak 75 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza 1. Doz CoronaVac aşısı uygulandı. Ordu’da da ilk doz aşılamanın üzerinden 28 gün geçmesiyle 2. Doz aşı uygulamasına 11 Şubat tarihi itibari ile başlandı.

 

Ordu genelinde tüm sağlık çalışanlarının 2. doz aşılaması aynı anda başlamış oldu. Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca’nın dün yaptığı açıklama doğrultusunda sağlık çalışanlarının yanı sıra 70 yaş ve üzeri tüm vatandaşların da aşılamasına başlanıyor. Cuma gününden itibaren ise 65 yaş ve üzeri vatandaşların da aşılanmasına başlanacak.

 

Aşılama için tüm altyapı hazırlıkları tamamladıklarını belirten İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu; “Aşılama çalışmaları için ilimizdeki tüm hastanelerde yeteri sayıda Aşı Odası oluşturduk. Ayrıca aşılama kampanyasında görev alacak personelimizi belirleyerek eğitimlerini daha önce tamamlamıştık. Dileğimiz bir an önce aşılamanın tamamlanması ve Covid-19 salgınından kurtulmamızdır. Aşı uygulatmak isteyen vatandaşlarımız Alo 182, Merkezi Hastane Randevu Sistemi (MHRS) https://www.mhrs.gov.tr/ veya e-nabız sistemi üzerinden randevu alması gerekiyor. Sağlık çalışanlarımızın aşılamasının yanı sıra 70 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın da 1. doz aşılamasına başlıyoruz. Cuma günü ise 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın 1. Doz aşılamasına başlamış olacağız. İlerleyen günlerde Bilim Kurulunun belirleyeceği diğer yaş ve meslek guruplarının da aşılanmasına başlanacaktır. Kampanyanın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, 2., DOZ, AŞILAMA, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı