ORDU'DA 400 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANACAK
Haber
15 Ağustos 2022 - Pazartesi 17:00 Bu haber 2941 kez okundu
 
ORDU'DA 400 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANACAK
Ekonomi Haberi
ORDU'DA 400 KİŞİYE İŞ İMKANI SAĞLANACAK

TEKSTİLPARK projesi için 16 milyon lira destek sağlandığını söyleyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, “İlçelerimizde kurulacak 2 fabrikada toplam 400 kişi istihdam edilecek ve ilçelerimizin ekonomileri bu kaynakla güçlenmiş olacak.”

 

“İşimiz istihdam gücümüz yatırım” diyen Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tayfun Karataş, Aybastı, Çatalpınar ve Çamaş’ta hayata geçirecekleri TEKSTİLPARK projesi için mutlu sona ulaştıklarını söyledi.

 

Proje için gerekli imzaların atıldığını söyleyen Başkan Karataş, “Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı ile birlikte yürüttüğümüz TEKSTİLPARK Projelerimizde nihayet mutlu sona ulaştık. Aybastı, Çatalpınar ve Çamaş İlçelerimiz için büyük müjdeyi artık gururla verebiliyoruz. İlçe Belediye Başkanlarımız ve projenin yüklenicileri gerekli protokolleri imzalayarak süreci hayırlısıyla başlattılar.”

 

400 kişiye istihdam sağlanacağını dile getiren Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Karataş, “TEKSTİLPARK Projesi kapsamında geliştirilen her iki projeye ilgili Belediyelerimizin bütçesi kullanılmadan toplam 16 Milyon TL kaynak aktarıldı. İlçelerimizde kurulacak 2 fabrikada toplam 400 kişi istihdam edilecek ve ilçelerimizin ekonomileri bu kaynakla güçlenmiş olacak.”

 

Projelerin hayata geçmesi sürecinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ve diğer emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Karataş, “Fatsa, çevresindeki ilçelerle ve yatırımlarla büyüyecek, güçlenecek, bunun faydalarını da hep birlikte görmeye devam edeceğiz inşallah. İlçelerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, 400, KİŞİYE, İŞ, İMKANI, SAĞLANACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı