ORDU'DA FINDIK FİYATI ÇAKILDI KALDI!
Haber
14 Ocak 2022 - Cuma 14:56 Bu haber 1817 kez okundu
 
ORDU'DA FINDIK FİYATI ÇAKILDI KALDI!
Fındık Haberi
ORDU'DA FINDIK FİYATI ÇAKILDI KALDI!

Üreticiler, artan gübre ilaç ve mazot fiyatlarıyla birlikte bahçelerine bakmakta zorlanırken, Ordu’da serbest piyasada da fındık fiyatlarında durgunluk devam ediyor.  Ordu’da serbest piyasada 33 liraya kadar yükselen fındık fiyatı, tam anlamıyla buraya çakıldı kaldı..

 

Son bir haftadır 33 lira ortalamayla işlem gören fındık fiyatı, Ordu’da 14 Ocak Cuma günü serbest piyasada bu sabah 50 randıman kabuklu fındık fiyatı yine 33 liradan işlem görmeye devam ediyor.

 

Ordu’da serbest piyasada fiyatlar, 50 randıman 33 TL, 51 randıman 33,66 TL, 52 randıman 34,32 TL, 53 randıman 34,98 TL, 54 randıman, 35,64 TL, 55 randıman ise 36,30 TL’den işlem görüyor. Bazı ilçe ve manavlarda bu fiyatlar, 34 - 35 liraya kadar çıkabiliyor.

 

ÜRETİCİ DESTEK BEKLİYOR

Öte yandan artan maliyetler karşısında üreticinin zor durumda kaldığını söyleyen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, “Çiftçilerimizin en önemli sorunu girdi maliyetleridir. Maalesef tarımsal üretimde kullanılan tohum, ilaç, gübre ve mazota kadar üretim aşamasındaki her girdisi bir yılda ciddi oranda yükseldiğine, geçen yıldan beri kuraklık ve hızla artan bu girdi maliyetlerinden dolayı çiftçilerimiz maalesef ciddi sıkıntılar yaşamaktadır. Bu problemlerin bir an önce çözüme kavuşmasını temenni ediyoruz”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, FINDIK, FİYATI, ÇAKILDI, KALDI!,
Yorumlar
Haber Yazılımı