ORDU'DA FETÖ OPERASYONUNDA 43 KİŞİ GÖZALTINDA
Haber
24 Eylül 2021 - Cuma 16:28 Bu haber 2257 kez okundu
 
ORDU'DA FETÖ OPERASYONUNDA 43 KİŞİ GÖZALTINDA
Ordu’da Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ terör örgütüne yönelik operasyon gerçekleştirildi. Örgütün Ordu’daki yeni yapılanmasına yönelik gerçekleşen operasyonda 43 kişinin gözaltına alındığı açıklandı.
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'DA FETÖ OPERASYONUNDA 43 KİŞİ GÖZALTINDA

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Ordu’daki yeni yapılanmasına yönelik operasyon gerçekleştirildi. 43 kişinin gözaltına alındığı operasyonla ilgili Başsavcı Mehmet Akif Aktaş tarafından yapılan açıklama şu şekilde;

 

Cumhuriyet Başsavcılığımızca, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütünün Ordu ilimizde yeni yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturma kapsamında; yaklaşık 6 ay süreyle yapılan iletişimin dinlenmesi, teknik araçlarla izleme ve fiziki takip faaliyetleri sonucu tespit edilen şüphelilere yönelik olarak 23/09/2021 tarihinde arama, el koyma ve gözaltı tedbirleri uygulanmış ve toplam 43 (kırküç) şüpheli gözaltına alınmıştır.

 

Şüpheliler arasında yer alan ve bu yeni yapılanmada mütevelli üyesi olarak tanımlanan 10 şüpheli, Gülyalı ilçemizde bulunan bir restoranda toplantı halinde bulundukları sırada, himmet olarak aralarında topladıkları paralarla birlikte suç üstü yakalanmışlardır.

 

Şüphelilerin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ele geçirilen ve örgüte ait olduğu değerlendirilen 370.000 TL, 100.665 Dolar, 17.150 Euro,  1,5 kilogram civarında altın ile bir adet ruhsatsız silah, 11 adet mermi ve şüphelilere ait dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel dokümana el konulmuştur.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, FETÖ, OPERASYONUNDA, 43, KİŞİ, GÖZALTINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı