ORDU'DA KUVVETLİ YAĞMUR ETKİSİNİ ARTIRIYOR
Haber
18 Temmuz 2022 - Pazartesi 14:15 Bu haber 3711 kez okundu
 
ORDU'DA KUVVETLİ YAĞMUR ETKİSİNİ ARTIRIYOR
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'DA KUVVETLİ YAĞMUR ETKİSİNİ ARTIRIYOR

Ordu’da gece yarısından itibaren etkili olan sağanak yağışlar sele neden oldu. Birçok yerden heyelan haberleri gelirken, bazı mahalle yolları kapandı, ev ve işyerlerini su bastı.

 

Ordu’da gece başlayan kuvvetli sağanak yağışlar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Yağışların en fazla etkili olduğu yerlerde Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar’ın verdiği bilgiye göre metrekareye 250 k.g’ın üzerinde yağmur yağan Perşembe ve Fatsa ilçeleri oldu.

 

İki ilçede de yoğun yağış su taşkınlarına, toprak kaymalarına, köprü ve menfezde hasarlara neden oldu. Mahallelerde yağan yağmur nedeniyle çok sayıda yolun hasar görmesi nedeniyle bazı bölgelere ulaşım sağlanmakta güçlük çekiliyor. Başta fındık bahçeleri olmak üzere ekili arazilerde heyelandan hasar gördü.

 

Heyelanlar nedeniyle hasar gören evlerde mahsur kalanlar, ekipler tarafından kurtarıldı. Şu ana kadar her hangi bir can kaybı ve yaralanma olayının meydana gelmediği öğrenildi.

 

Şiddetli yağış nedeniyle Fatsa ilçesine bağlı Yalıköy Balıkçı Barınağı'nda demirli bulunan 2 balıkçı teknesi battı. Yağış nedeniyle dere yataklarından gelen odun parçaları yine aynı barınağın içerisine doldu. Yalıköy deresi üzerinde bulunan demir köprüde hasar oluşurken, elektrik direkleri de yıkıldı.

 

Öte yandan kuvvetli sağanak yağmur Salı saatlerine kadar devam edeceği açıklanırken, olası sel, su taşkınları, ulaşımda aksamalar gibi durumlara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, KUVVETLİ, YAĞMUR, ETKİSİNİ, ARTIRIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı