ORDU'DA SERBEST PİYASADA FINDIK FİYATI YÜKSELDİ Mİ?
Haber
18 Ekim 2021 - Pazartesi 13:21 Bu haber 2202 kez okundu
 
ORDU'DA SERBEST PİYASADA FINDIK FİYATI YÜKSELDİ Mİ?
Geçtiğimiz haftayı yükselişle kapatan fındık fiyatlarındaki beklenti yükselişin bu haftada devam etmesi yönünde. Ordu’da serbest piyasada fındık fiyatları yeni haftanın ilk gününde 24 TL’den işlem görüyor.
Fındık Haberi
ORDU'DA SERBEST PİYASADA FINDIK FİYATI YÜKSELDİ Mİ?

yükselişle birlikte 50 randıman fındık fiyatı 24 liraya yükselmişti. Haftayı bu fiyattan kapatan fındık fiyatındaki beklenti yükselişin devam etmesi yönünde.

 

Ordu’da yeninde yeni haftanın ilk gününde 18 Ekim Pazartesi günü serbest piyasada levant kalite 50 randıman fındık fiyatı 24 TL’den işlem görmeye devam ediyor. Piyasalardan gelen haberlere göre, fiyatların yukarı değil aşağı düşme eğilimli olduğu belirtiliyor. Piyasaya beklenenin üzerinde fındık gelirken yabancı alıcıların naz yaptığı kaydediliyor.

 

Fındık yüksek randıman gelirse fiyatlar, 50 randıman 24 TL, 51 randıman 24,48 TL, 52 randıman 24,96 TL, 53 randıman 25,44 TL, 54 randıman, 25,92 TL, 55 randıman ise 26,40 TL’den işlem görüyor.

 

GİRESUN KALİTE FINDIK 25 TL

Ordu’da levant kalite fındık 24 TL’den satılırken Giresun kalite fındığın kilosu 25 TL’den satılıyor.

Giresun’da fındık ticareti yapan Ekrem Civelekoğlu, fiyatlarda yaşanan hareketlilik hakkında yaptığı açıklamada; “Bu sezon fındık fiyatlarında yaşanan hareketlilik devam ediyor. Sezon başında serbest piyasada 26 TL’yi gören ancak daha sonra sert bir düşüşle 23 lira 50 kuruşa kadar gerileyen fındık fiyatları, son bir haftada yeniden yükselişe geçti. Geçen haftadan bu yana fındık fiyatlarında yaklaşık 1 TL’lik artış oldu. Giresun kalite fındık yeni haftada randımanına göre 25 TL’ye kadar fiyattan alıcı bulmaya başladı” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, SERBEST, PİYASADA, FINDIK, FİYATI, YÜKSELDİ, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı