ORDU'DA SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ
Haber
26 Mayıs 2022 - Perşembe 17:29 Bu haber 1895 kez okundu
 
ORDU'DA SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'DA SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

Ordu’da bu sabah 14 eylem gerçekleştiren suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda, haklarında yakalama kararı bulunan 11 kişiden 9’u yakalanırken, operasyonda 4’te tabanca ele geçirildi.

 

Ordu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan çalışma kapsamında 14 eylem gerçekleştirildiği tespit edilen Suç Örgütüne yönelik operasyonla ilgili Ordu Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle;

 

26.05.2022 günü Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak ve Yönetmek, Suç Örgütüne Üye Olmak, Nitelikli Yağma (Çek Senet Tahsilatçılığı), İşyeri Kurşunlama, Cinsel Saldırı, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Kasten Yaralama, 6136 sayılı Kanuna Muhalefet (Ateşli Silah Bulundurma) ve Silahlı Tehdit suçlarından 11 şüpheliye yönelik operasyon gerçekleştirilmiştir.

 

Operasyon kapsamında (9) şüpheli yakalanmış, (1) şüpheli cezaevinde tutuklu bulunduğu, (1) şüphelinin ise yakalamasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.

 

Şüphelilerin ikamet ve işyerlerinde yapılan aramalarda; 4 adet Tabanca, 19 Adet (9x19) tabanca fişeği, 24 Adet değişik ebatlarda bıçak ve balta ele geçirilmiştir.

 

Operasyon kapsamında yakalanarak gözaltına alınan (9) şüphelinin işlemleri devam etmektedir.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DA, SUÇ, ÖRGÜTÜ, ÇÖKERTİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı