ORDU'DAN 192 HACI ADAYI DUALARLA UĞURLANDI
Haber
26 Haziran 2022 - Pazar 17:36 Bu haber 1321 kez okundu
 
ORDU'DAN 192 HACI ADAYI DUALARLA UĞURLANDI
Ordu Gündemi Haberi
ORDU'DAN 192 HACI ADAYI DUALARLA UĞURLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Ordu İl Müftülüğü organizasyonu ile hac görevini yerine getirmek için Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 192 hacı adayı kutsal topraklara dualarla uğurlandı.

 

Ordu'dan hac için kutsal topraklara gidecek hacı kafilesi, Ordu Giresun Havalimanı'ndan uğurlanıyor. Uğurlama programına Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu İl Müftüsü İsmail Çiçek ve protokol üyeleri de katıldı.

 

Ordu-Giresun Havalimanından 192 hacı adayı kutsal topraklara dualarla uğurlandığı törene Ordu Valisi Tuncay Sonel, İl Müftüsü Dr. İsmail Çiçek, İl Müftü Yardımcılar, İlçe Müftüleri din görevlileri ve çok sayıda hacı adayı yakınları katıldı.

 

Uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ve ilahiler ile başladı. Daha sonra selamlama konuşması yapan Giresun İl Müftüsü Ramazan Topcan'ın akabinde konuşma yapan Ordu Valimiz Tuncay Sonel,  hacı adaylarımıza Kabe’ye, Medine’ye, Mekke’ye selamlarımızı bizden götürün diyerek hayırlı yolculuklar diledi.

 

Valimiz Sonel'in konuşmasının akabinde İl Müftüsü Çiçek'in duası, getirilen Telbiye ve Tekbirlerle kutsal görevi yapmak üzere hacılarımız uğurlandı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'DAN, 192, HACI, ADAYI, DUALARLA, UĞURLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı