ORDU DEVLET HASTANESİ'NDE KALP MERKEZİ TESCİLLENDİ
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 10:18 Bu haber 2413 kez okundu
 
ORDU DEVLET HASTANESİ'NDE KALP MERKEZİ TESCİLLENDİ
Ordu Devlet Hastanesi “Kalp Merkezi” olarak tescillendi. Kalp merkezinde yaptıklarını sıralayan Başhekim Uzm. Dr. Atila Gürgen, kalp hastalıklarının tanısı ve tedavisi, varisler gibi geniş yelpazedeki hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.” dedi.
Sağlık Haberi
ORDU DEVLET HASTANESİ'NDE KALP MERKEZİ TESCİLLENDİ

Ordu Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ve Kardiyoloji Klinikleri, “Kalp ve Damar Hastalıkları Bilimsel Çalışma ve Değerlendirme Komisyonu” tarafından yapılan değerlendirme neticesinde Sağlık Bakanlığı’nın oluru ile “Kalp Merkezi” olmasına karar verildi.

 

Kalp merkezinde yaptıkları konusunda açıklama yapan, Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Atila Gürgen, “Merkezimizde, kalp hastalıklarının tanısı ve tedavisine yönelik koroner anjiyografi ve koroner PTCA (balon), koroner stent ve kalp pili yerleştirilmesi gibi girişimsel işlemler ve EKG, Efor testi, Ekokardiyografi, Holter, ambulatuar kan basıncı, Tilt testi, Pacemaker kontrolü gibi birçok girişimsel olmayan işlem rutin olarak yapılmaktadır. Kalp ve damar hastalıklarının cerrahi tedavisine yönelik, koroner by-pass ameliyatı, kalp kapağı tamir ve değişim ameliyatları, aort anevrizması cerrahi ve endovasküler tedavisi, bacak atardamar veya toplardamar tıkanıklıkları veya yetmezliklerinin cerrahi ve endovasküler tedavisi, diyaliz hastaları için damar erişim (fistül-kateter) işlemleri, kemoterapi amacıyla port takılması ve varisler gibi geniş yelpazedeki hastalıkların tedavisi yapılmaktadır.”

 

Hastanede toplam tescilli 121 Erişkin Yoğun Bakım Yatağı olduğunu söyleyen Başhekim Gürgen, “Hastanemiz bünyesinde görev yapmakta olan 5 Kalp Damar Cerrahisi Uzmanımız ve 6 Kardiyoloji Uzmanımız ile birlikte Kalp Damar Cerrahi Kliniği, Kardiyoloji Kliniği, Anjiyografi Ünitesi, Bakanlığımızca tescil edilmiş yoğun bakım üniteleri, kalp ve damar cerrahisi yoğun bakım ünitesi ve kalp damar cerrahisi ameliyat salonlarıyla hasta memnuniyeti ön planda tutularak her yaştaki kalp ve damar hastalarının tanı ve tedavisi için teknik donanım ve tecrübeli kadromuzla 7 gün 24 saat hizmet verilmektedir.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU, DEVLET, HASTANESİ'NDE, KALP, MERKEZİ, TESCİLLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı