ORDU TÜRKİYE'DE 5. SIRAYA YÜKSELDİ
Haber
30 Eylül 2021 - Perşembe 20:11 Bu haber 1622 kez okundu
 
ORDU TÜRKİYE'DE 5. SIRAYA YÜKSELDİ
Ordu’da kamu hastanelerinin başhekimleriyle toplantı yaparak sağlık hizmetlerindeki son durumu değerlendiren İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Dün itibariyle en az iki doz aşılama oranında ülke genelinde beşinci sıraya kadar yükseldik.” dedi.
Sağlık Haberi
ORDU TÜRKİYE'DE 5. SIRAYA YÜKSELDİ

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemlerden dolayı fiziksel olarak yapılamayan toplantı 1,5 yıl sonra tekrar yapılarak Ordu’da hizmet veren kamu hastaneleri ile İl Ambulans Servisi Başhekimliğinin durumu masaya yatırıldı.

 

112 Acil Çağrı Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıya Ordu İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Ali Altunbaş, Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Ayşenur Hoş ve kamu hastanelerinin başhekimleri ile İl Ambulans Servisi Başhekimi katıldı.

 

Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu toplantıda yaptığı konuşmada, “Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanımız 20 Eylülden itibaren il bazında, ilk doz yerine, en az iki doz aşı olanların oranlarını paylaşılacağını duyurmuştu. Dün itibariyle en az iki doz aşılama oranında ülke genelinde beşinci sıraya kadar yükseldik. Bu başarıda emeği geçen tüm mesai arkadaşlarıma sizlerin aracılığıyla teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Toplantıda ayrıca hasta memnuniyeti ile ilgili mevcut durum ve memnuniyeti artırıcı alınabilecek önlemler ile yapılabilecek organizasyonlara ilişkin görüş alışverişinde bulunuldu. Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Kasapoğlu, “Kamu hastanelerinden hizmet alan vatandaşlarımızın memnuniyeti ve almak istediği hizmete kısa sürede erişimi bizler için çok önemlidir. Bu konuda her hastanemizin fiziksel özelliğine göre vatandaşlarımızı memnun edici sağlık hizmeti vermek, endişelerini dinlemek ve sorularına cevap vermek, evlerine şifa ile mutlu bir şekilde gitmelerini sağlamak için ne gerekiyorsa yapacağız. İnşallah 2023 yılında Ordu Şehir Hastanemizin açılmasıyla birlikte Ordu’muzu sağlık alanında bir marka haline getireceğiz.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU, TÜRKİYE'DE, 5., SIRAYA, YÜKSELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı