ORDU'YA 25 BİN FINDIK İŞÇİSİ GELDİ
Haber
13 Ağustos 2022 - Cumartesi 22:59 Bu haber 1599 kez okundu
 
ORDU'YA 25 BİN FINDIK İŞÇİSİ GELDİ
Fındık Haberi
ORDU'YA 25 BİN FINDIK İŞÇİSİ GELDİ

Fındık toplamak için gelen işçileri ziyaret eden Vali Tuncay Sonel, “Ordu’ya fındık hasadı için gelen 25 bin civarında tarım işçisi kardeşlerimizi ve onların evlatlarını yöremizde yaklaşık iki ay misafir edeceğiz.” dedi.

 

Vali Tuncay Sonel, fındık hasadında çalışmak üzere Ordu’ya gelen ve Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) kapsamında Altınordu-Saraycık Mahallesinde oluşturulan Mevsimlik Tarım İşçileri Geçici Konaklama Alanına yerleşen aileleri ziyaret ederek, varsa isteklerini sordu.

 

“Ordu’ya fındık hasadı için gelen 25 bin civarında tarım işçisi kardeşlerimizi ve onların evlatlarını yöremizde yaklaşık 2 ay misafir edeceğiz“ diyen Vali Tuncay Sonel, tarım işçilerinin kaldığı çadırlara girerek, onların hal ve hatırlarını sordu.

 

Saraycık METİP Alanında bulunan ve içerisinde dersliklerin, çeşitli kursların, sağlık birimlerinin yer aldığı sosyal tesisi de gezen Vali Tuncay Sonel, eğitim alan çocukların bulunduğu derslikleri gezerek, burada öğrencilere verilen eğimler hakkında öğretmenlerden bilgi aldı. Dersliklerde ve kurslarda eğitim gören çocuklarla da sohbet etti.

 

METİP alanında bulunan çocuklarla oyun da oynayan Vali Sonel, çocuklara çeşitli hediyeler vererek onları sevindirdi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDU'YA, 25, BİN, FINDIK, İŞÇİSİ, GELDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı