ORDULU AKADEMİSYENE SALDIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI
Haber
10 Haziran 2021 - Perşembe 21:53 Bu haber 410 kez okundu
 
ORDULU AKADEMİSYENE SALDIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI
Ordulu Akademisyen Neşe Nur Akkaya'ya saldırarak yaraladığı iddiasıyla gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Eray Çakın, bugün sevk edildiği mahkemece, tutuklandı.
Ordu Gündemi Haberi
ORDULU AKADEMİSYENE SALDIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ve ilçedeki kadınlar; akademisyen Neşe Nur Akkaya'yı darp eden Eray Çakın hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

İstanbul Teknik Üniversitesi Araştırma Görevlisi Ordu Kumru nüfusuna kayıtlı Neşe Nur Akkaya'nın; Nişantaşı'nda bir parkta başörtülü olduğu gerekçesiyle Eray Çakın isimli şahıs tarafından uğradığı sözlü ve fiziksel şiddetin ardından "Burada ne işiniz var, siz ve sizin gibileri istemiyoruz çok parkta oturmak istiyorsanız gidin Gaziosmapaşa'da oturun" kelimelerini kullanması yargıya taşındı.

 

Nişantaşı'nda 6 Haziran'da akademisyen Ordulu Neşe Nur Akkaya'ya saldırdığı iddiasıyla şüpheli Eray Çakın, gözaltına alınmıştı. Kasten yaralama suçundan mahkemeye sevk edilen Çakın adli kontrol kararı ile serbest bırakılmıştı. Saldırıya uğrayan Neşe Nur Akkaya'nın dün savcılık soruşturması kapsamında ifadesinin alınmasının ardından soruşturma derinleştirildi.

 

Savcılığa ifade vermek için bugün Çağlayanda bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eray Çakın, bu kez "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik ve aşağılama ve "silahla kasten yaralama" suçlarından tutuklama talebiyle nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi. Mahkeme, savcılığın talebini yerinde bularak, Eray Çakın'ın tutuklanmasına karar verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORDULU, AKADEMİSYENE, SALDIRAN, ŞAHIS, TUTUKLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı