ORDULU BÜROKRAT SİDNEY EĞİTİM ATAŞESİ OLDU
Haber
15 Ağustos 2022 - Pazartesi 14:48 Bu haber 2317 kez okundu
 
ORDULU BÜROKRAT SİDNEY EĞİTİM ATAŞESİ OLDU
Ordu Gündemi Haberi
ORDULU BÜROKRAT SİDNEY EĞİTİM ATAŞESİ OLDU

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Ordulu Doç. Dr. Cem Gençoğlu, Türkiye’nin Avustralya Sidney Eğitim Ataşeliği görevine atandı. Ordu’nun Korgan ilçesi nüfusuna kayıtlı olan Gençoğlu görevine başladı.

 

Doç. Dr. Cem Gençoğlu Yaptığı açıklamada “Milli Eğitim Bakanımız Sn. Mahmut Özer’in takdiri ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle atandığım Sidney Eğitim Ataşeliği görevine başladım. Türk eğitim sisteminde evlatlarımıza 13 yıl Öğretmenlik ve okul psikolojik danışmanlığının ardından eğitimin birçok alanında görev yaptım ve nasip oldu artık ataşe olarak hizmet edeceğim. Rabbim dünyanın bu uzak ucunda milletimizin evlatlarına hayırlı hizmetler vermek nasip etsin” dedi.

 

DOÇ. DR. CEM GENÇOĞLU KİMDİR?

1977 yılında Korgan’da doğdu. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesinde Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık alanında lisans, yüksek lisans ve doktora dereceleri aldı. Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda psikolojik danışmanlık ve yöneticilik yaptı. 2012 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesine öğretim üyesi olarak atandı. Dil eğitimi için İngiltere University of Sussex’e gönderildi.

 

Üniversitede Fakülte Yönetim Kurulu Üyeliği ve Rektör Danışmanlığı gibi idari görevlerde bulundu.  YÖK, ÖSYM ve TÜBİTAK’ta çeşitli komisyonlarda görev aldı. 2014 yılında yarı zamanlı olarak MEB Talim ve Terbiye Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. Merkezi Zagrep´te bulunan Güney Avrupa Girişimcilik Eğitimi Merkezinde (SEECEL) T.C. Millî Eğitim Bakanlığını yönetim kurulu üyesi olarak temsil etti. Avrupa Konseyi Eğitimde Etik Şeffaflık ve Dürüstlük Platformu (ETINED), OECD Erken Çocukluk Eğitimi Network Komitesi (ECEC), Avrupa Eğitim Politikası Danışmanlar Ağı (EPAN), UNESCO Türkiye genel kurul üyeliği gibi uluslararası görevlerde bulundu.

 

Akademik çalışmalarının yanı sıra Bütün Şehir, Kent Kültürü, Mor Taka, Yolcu ve Hece dergilerinde sanat, estetik, kültür, sinema ve eğitim yazıları yazdı. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi ve Samsun Dost Stratejik Düşünce ve Araştırma Merkezinin (Dost-SAM) kurucu başkanlıklarını yaptı.

 

Ulusal ve uluslararası çok sayıda akademik çalışması bulunan Gençoğlu, Hacettepe Üniversitesi Eğitim Fakültesinde yarı zamanlı öğretim üyeliğine devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, BÜROKRAT, SİDNEY, EĞİTİM, ATAŞESİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı