ORDULU DOKTORUN İSMİ BABAOCAĞINDA YAŞAYACAK
Haber
21 Eylül 2022 - Çarşamba 22:17 Bu haber 1237 kez okundu
 
ORDULU DOKTORUN İSMİ BABAOCAĞINDA YAŞAYACAK
Ordu Gündemi Haberi
ORDULU DOKTORUN İSMİ BABAOCAĞINDA YAŞAYACAK

Avrupa’nın ilk ve tek yapay kalp nakli yapan kadın doktoru unvanını taşıyan Ordulu Dr. Dilek Gürsoy, adının Aybastı’da bir sokağa verilmesi üzerine, “Ne kadar onurlandığımı, gururlandığımı ve şeref duyduğumu anlatamam.” dedi...

 

Aybastı Belediye Meclisinin geçtiğimiz aylarda aldığı karar neticesinde ilçenin yurt dışında ki gururu Avrupa’nın ilk yapay kalp naklini yapan Ordu’nun Aybastı ilçesinden olan Dr. Dilek Gürsoy’un adı babaocağı Ortaköy Mahallesi’ndeki bir sokağa verildi.

 

Yaptığı başarılı çalışmalar ile bir çok ödüle layık görülen Dr. Dilek Gürsoy sevincini sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile paylaştı.

 

Almanya’da ikamet eden ve duygularını sosyal medyadan yaptığı paylaşımla anlatan, Dr. Dilek Gürsoy, “babaocağı, anaocağı Ordu ili Aybastı ilçesinde bir sokağa ismimin verilmesi vesilesi ile ne kadar onurlandığımı, gururlandığımı ve şeref duyduğumu anlatamam. Başta, sayın belediye başkanı Beytullah Geçtan beyefendiye, Aybastı halkına ve belediye meclis üyelerine, sayın Ordu büyükşehir belediye başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler beyefendiye ve meclis üyelerine teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, DOKTORUN, İSMİ, BABAOCAĞINDA, YAŞAYACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı