ORDULU KARI KOCAYI ÖLÜMDEN KURTARDI
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 23:55 Bu haber 954 kez okundu
 
ORDULU KARI KOCAYI ÖLÜMDEN KURTARDI
Avusturya’nın Salzburg sele kapılan Ordulu Salih ve Ayşe Karaaslan çiftini, Avusturyalı komşuları Alexander Eisenmann kurtardı. Kameranın kaydettiği dehşet olayla ilgili paylaşımı Ordulu Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran yaptı.
Ordu Gündemi Haberi
ORDULU KARI KOCAYI ÖLÜMDEN KURTARDI

Avusturya’nın Almanya sınırında yer alan Salzburg eyaletine bağlı Hallein kasabasında sağanağın yol açtığı sele kapılan Ordulu Salih ve Ayşe Karaaslan çiftini, Avusturyalı komşuları Alexander Eisenmann kurtardı.

 

Almanya’dan sonra Avusturya’da da etkili olan sağanak ve kötü hava koşulları, Salzburg eyaletindeki birçok yerleşim yerinde hayatı olumsuz etkilerken, selin en çok etkili olduğu Hallein kasabasında restoran işletmeciliği yapan Ordulu Karaaslan çiftinin de ölümle karşı karşıya gelmesine neden oldu.

 

ORDULU ÇİFT O ANLARI ANLATTI

Yaşanan o dehşet anlarını anlatan Ordulu Karaaslan çifti, “"Restoranın köşesinde beklerken, itfaiye, polis birçok yeri aradık ancak bir sonuç alamadık. Artık karar vermemiz gerekiyordu ya karşıya geçecek ya da boğulacaktık. Başka bir şansımız yoktu. Orada dursaydık büyük ihtimalle su bizi alıp götürecek ve boğulacaktık. Yolun karşısına geçerken suda sürüklenmeye başladı. Tam da o anda yan komşumuz Alexander Eisenmann bizi suda görünce sağ olsun gözünü kırmadan suya atladı ve bize yardım etti.”

 

DEHŞET ANLARINI YAVUZ SELİM KIRAN PAYLAŞTI

Yaşanan dehşet anlarını Twitter'dan paylaşan Dışişleri Bakan yardımcısı Yavuz Selim Kıran, “Avusturya Salzburg bölgesindeki sel felaketinde suya kapılan Ordulu hemşehrimiz Salih Karaarslan ve eşi Ayşe Karaarslan Avusturyalı komşuları tarafından kurtarıldı. Vatandaşlarımızı arayarak geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Çok şükür durumları iyi.”

 

BAKAN ÇAVUŞOĞLU AVUSTURYALI KAHRAMANLA GÖRÜŞTÜ

Ordulu çifti sel sularından kurtaran Avusturyalı Alexander Eisenmann ile görüşen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da “Avusturya’nın Salzburg kentindeki sel felaketinde vatandaşlarımız Ayşe ve Salih Karaarslan çiftini kurtaran komşuları Alexander Eisenmann ile görüştüm. Yabancı düşmanlığının ve İslam karşıtlığının arttığı bu dönemde ortaya koyduğu cesaret ve insanlığı için teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORDULU, KARI, KOCAYI, ÖLÜMDEN, KURTARDI,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı