ORDULU KURTULMUŞ ORDULU KABAKTEPE'Yİ TANITTI
Haber
22 Şubat 2021 - Pazartesi 06:05 Bu haber 4905 kez okundu
 
ORDULU KURTULMUŞ ORDULU KABAKTEPE'Yİ TANITTI
24 Şubat'taki il kongresinde Ordulu Osman Nuri Kabaktepe'nin AK Parti İstanbul İl Başkanı adayı olacağını resmen açıklandı. Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Kongremizde İl Bşk. Adayı olan Sn. Osman Nuri Kabaktepe'yi tebrik ediyorum” dedi.
Siyaset Haberi
ORDULU KURTULMUŞ ORDULU KABAKTEPE'Yİ TANITTI

Resmen Kabaktepe oldu. AK Parti İstanbul İl Başkanlığında Çarşamba günü yapılacak kongre öncesi görev değişimi ile ilgili tanışma ve tanıtım toplantısı yapıldı. Mevcut İl Başkanı Bayram Şenocak, 24 Şubat'taki Ak Parti İstanbul il kongresinin sonucunda görevini Ordu Fatsalı Osman Nuri Kabaktepe'ye devredecek.

 

Tanıtım ve istişare toplantısına AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Genel Başkan Yardımcıları, İl Başkanı Bayram Şenocak, Milletvekilleri ve İl Başkan Adayı Osman Nuri Kabaktepe katıldı.

 

TANITIMA KURTULMUŞ’TA KATILDI

Yapılan istişare toplantısının ardından açıklama yapan Numan Kurtulmuş, “Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz İstanbul Kongremizde İl Bşk. Adayı olan Sn. Osman Nuri Kabaktepe'yi tebrik ediyor, görevi devredecek Sn. Bayram Şenocak'a da çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, "24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştireceğimiz 7.Olağan İstanbul İl Başkanlığı Kongremizde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Osman Nuri Kabaktepe bey adayımız olarak belirlenmiştir. Görevi devredecek olan İl Başkanımız Bayram Şenocak'a bugüne kadar göstermiş olduğu emek ve gayretleri için teşekkür ediyorum. Partimize ve İstanbul'umuza hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.

 

OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?

Osman Nuri Kabaktepe, 1 Aralık 1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.

 

Milli Gençlik Vakfı, Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyeliği görevinde bulundu. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu.

 

Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanlığı da yapan Kabaktepe, İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyeliği ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyeliği, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcılığı görevinde de bulundu. 2016 yılında da Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Kabaktepe, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, KURTULMUŞ, ORDULU, KABAKTEPE'Yİ, TANITTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı