ORDULU MİLLETVEKİLİ İÇİN DUA İSTENİYOR
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 01:05 Bu haber 2102 kez okundu
 
ORDULU MİLLETVEKİLİ İÇİN DUA İSTENİYOR
Bir süredir yakalandığı amansız hastalıkla mücadele eden 66 yaşındaki AK Parti İstanbul Milletvekili Ordulu İsmet Uçma'nın tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor.
Siyaset Haberi
ORDULU MİLLETVEKİLİ İÇİN DUA İSTENİYOR

AK Parti Kurucularından İstanbul Milletvekili Ordulu İsmet Uçma’nın tedavisine yoğun bakımda devam ediliyor. Ordu Fatsa doğumlu 66 yaşındaki İsmet Uçma yakalandığı amansız hastalık sonrası İstanbul Maltepe Bezmialem Hastanesi’nde Yoğun Bakım Ünitesi’ne yatırılmıştı. Tedavisi burada devam ediyor.

 

Sağlık durumunun kritik olduğu bilgisini veren Uçma’nın yakınları, sevenlerinden dua beklediklerini ifade ediyor.

 

İSMET UÇMA KİMDİR?

İsmet Uçma, 1 Ocak 1955'te Ordu Fatsa'da dünyaya geldi. İlahiyatçı, İktisatçı, Siyaset Bilimci ve Yayıncı olan İsmet Uçma, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede Kelâm Felsefe Anabilim Dalında "Kuran ve Sünnette Şefaat Kavramı" adlı çalışmasıyla yüksek lisansını, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında "Bir Sosyal Siyaset Kurumu Olarak Ahilik" adlı çalışmasıyla doktorasını tamamladı. Bir dönem özel bir okulda öğretmenlik yaptı. Yayıncılık hayatına 1983 yılında Bir Yayıncılıkta editör olarak başladı ve 1986 yılında İşaret Yayınlarını, 2000 yılında da Şehir Yayınlarını kurdu. 1994-1997 yılları arasında İstanbul İl Genel Meclisi Üyeliğine seçildi. AK Parti Kurucu Üyesi olan Uçma, 2011’de Ak Parti İstanbul Milletvekili seçildi. Birleşik Dağıtım, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Birliği, NEŞKO, İTO Basın Yayın Komisyonu, ÜSEV gibi kuruluşlarda farklı görevler üstlendi. 1991 yılında Türkiye Yazarlar Birliğinin "Yılın Yayıncısı" ödülüne layık görüldü. Arapça ve İngilizce bilen İsmet Uçma, 6 çocuk babasıdır.  

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ORDULU, MİLLETVEKİLİ, İÇİN, DUA, İSTENİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı