RANDEVUSUZ HASTA KABUL EDİLMEYECEK
Haber
30 Nisan 2021 - Cuma 08:23 Bu haber 509 kez okundu
 
RANDEVUSUZ HASTA KABUL EDİLMEYECEK
17 günlük tam kapanmada hastanelerde hasta tedavileriyle ilgili açıklama yapan Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, “Tam kapanma tedbirleri kapsamında hastanelerimizde poliklinikler açık olacak, ancak randevusuz hasta kabul edilmeyecektir.” dedi.
Sağlık Haberi
RANDEVUSUZ HASTA KABUL EDİLMEYECEK

Ordu İl Sağlık Müdürlüğü, 17 günlük tam kapanmada hastanelerde hasta tedavileriyle ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Hastanelerde polikliniklerin açık olacağı, ancak randevusuz hasta kabul edilmeyeceği belirtilen açıklamada şöyle denildi;

 

Bilindiği gibi covid-19 virüsünün mutasyona uğrayan yeni varyantları sonrasında artan bulaşıcılığıyla birlikte koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde alınan kararlar doğrultusunda 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19:00’da başlayacak olan 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05:00’e kadar sürecek olan tam kapanma dönemine geçiliyor.

 

Bu süreçte 30 Nisan 2021 Cuma günü ile önümüzdeki hafta (3-7 Mayıs 2021 tarihleri arasında) hastanelerimizde poliklinik hizmetleri verilecek olup, Sağlık Bakanlığımızın direktifleri doğrultusunda poliklinik muayeneleri sadece MHRS üzerinden randevu alınarak gerçekleştirilecek, randevusuz hasta kabul edilmeyecektir. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için mutlaka Alo 182, veya www.mhrs.gov.tr internet adresi üzerinden randevu oluşturması ve randevu saatinde hastanelerimize gelmeleri gerekmektedir.

 

Bayram haftası olan 10-14 Mayıs 2021 tarihleri arasında ise hastanelerimiz poliklinikleri kapalı olacak sadece acil sağlık hizmeti verilecektir.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: RANDEVUSUZ, HASTA, KABUL, EDİLMEYECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı