'RAPUNZEL' ORDULU ÇOCUKLARLA BULUŞACAK
Haber
22 Kasım 2022 - Salı 14:17 Bu haber 1096 kez okundu
 
'RAPUNZEL' ORDULU ÇOCUKLARLA BULUŞACAK
Sanat Haberi
'RAPUNZEL' ORDULU ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT), yarım asrı aşkın süredir kentin kültür ve sanat hayatına ışık tutmaya, Ordulu sanatseverleri birbirinden güzel oyunlarla buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda her yaştan kesime hitap eden OBBKT, Ömer Uslu’nun yazdığı, A.Rıfat Çol’un yönettiği yeni sezonun çocuk oyunu “Rapunzel” ilk gösterimi ile perdelerini açıyor.

 

OBBKT HER YAŞ GRUBUNA HİTAP EDİYOR

Sezona kısa bir süre önce “Radyo’yu Hümayun” ve “Sınır” isimli yetişkin oyunları ile merhaba diyen ve yoğun ilgi gören Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) büyükler kadar küçükler için de oyunlara yer veriyor. Her yaşa ve kesime hitap eden programlara ev sahipliği yapan OBBKT, yeni sezonun çocuk oyunu “Rapunzel”i çocuklarla buluşturmaya hazırlanıyor.

 

“RAPUNZEL” ÇOCUKLARLA BULUŞACAK

Grim Kardeşlerin klasik masalından uzun ve altın saçları ile bilinen Rapunzel, Ömer Uslu’nun kalemi ile bambaşka bir yolculuğa çıkıyor. Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosunda ilk kez çocuklarla buluşacak olan “Rapunzel” adlı oyunda Zeynep Karagöz, İlker Taze, Duygu Yılmaz, İbrahim Çapkın, Mücteba Murtazaoğlu ve Gamze Gül Kabadaş gibi isimler yer alıyor.

 

İLK GÖSTERİM 23 KASIM ÇARŞAMBA SAAT 11.00’DE OBBKT’DE

“Rapunzel”in ilk gösterimi 23 Kasım Çarşamba günü saat 11.00’de OBBKT’de gerçekleştirilecek. İkinci gösterim ise aynı gün saat 14.00’te yapılacak.

 

Öte yandan OBBKT’nin çocuk oyunları “Rapunzel” ve “Otobüs Durağında Üç Bencil” OBBKT’nin belirlediği takvim doğrultusunda çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'RAPUNZEL', ORDULU, ÇOCUKLARLA, BULUŞACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı