SIDDIK HOCA'NIN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON FOTOĞRAFI DUYGULANDIRDI
Haber
26 Haziran 2022 - Pazar 16:19 Bu haber 2091 kez okundu
 
SIDDIK HOCA'NIN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON FOTOĞRAFI DUYGULANDIRDI
Yaşam Haberi
SIDDIK HOCA'NIN ÖLMEDEN ÖNCEKİ SON FOTOĞRAFI DUYGULANDIRDI

Ordu Gölköy'de meydana gelen trafik jazasında hayatını kaybeden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz'ın ölmeden önce çekilmiş son fotoğrafı sosyal medyadan paylaşıldı.

 

Ordu Üniversitesi’nde düzenlenen 27’nci İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Konseyi Toplantısının ardından Gölköy Ulugöl gezisinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz’ın ölümü sevenlerini yasa boğdu.

 

Korkmaz’ın kazadan önce çekildiği son fotoğrafı sosyal medyada paylaşıldı. Kaza anında Sıddık Hoca’nın yanındaki koltukta oturan Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahmut Çınar, kazadan bir saat önce birlikte Sayacabaşı Sosyal Tesisleri’nde çekildikleri fotoğrafı paylaştı.

 

Çınar, sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafın yanına şu notu düştü;

Her şey bu fotoğraf çekildikten yaklaşık bir saat sonra oldu.  Sıddık Korkmaz Hocayla1982'de Develi İmam-Hatip Lisesi'nde yollarımız kesişmişti. Bugün de dönüş yolunda yan yana oturmuştuk. Önceki akşam Ordu sahilinde gece saat: 00:00-01:00 arası yürüyerek İslam ümmetinin ve insanlığın sorunlarını tartışarak çözümler aramaya çalışmıştık. Bugün avuçlarımın arasından uçup gitti. Allah kimseye böyle bir gün yaşatmasın. Mekanın cennet olsun sevgili kardeşim. Rabbim sevdiklerinle cennette buluştursun.”

 

CENAZESİ MEMLEKETİNE UĞURLANDI

Öte yandan Ordu Gölköy’de meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Prof. Dr. Sıddık Korkmaz’ın cenazesi bugün memleketi Aksaray’da toprağa verilecek. Kazada yaşamını yitiren İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sıddık Korkmaz'ın cenazesi, Gölköy Devlet Hastanesi morgundan alınarak kara yolu ile memleketi Aksaray'a gönderildi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SIDDIK, HOCA'NIN, ÖLMEDEN, ÖNCEKİ, SON, FOTOĞRAFI, DUYGULANDIRDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı