SADECE ORDU DEĞİL TÜRKİYE SEVDİ
Haber
23 Ocak 2021 - Cumartesi 09:16 Bu haber 1444 kez okundu
 
SADECE ORDU DEĞİL TÜRKİYE SEVDİ
Ordu’da göreve başlayalı henüz 7 ay olmasına rağmen gönülleri fethetmeyi başaran bir isim oldu Ordu Valisi Tuncay Sonel, son olarak 2 bin 112 yetim ve öksüz çocuğun isteklerini yerine getirmesinden sonra sadece Ordu değil Türkiye Vali Sonel’i sevdi.
Ordu Gündemi Haberi
SADECE ORDU DEĞİL TÜRKİYE SEVDİ

Tunceli Valiliği’nden Ordu Valiliği’ne atanan Tuncay Sonel, 21 Haziran 2020’den itibaren Ordu Valisi olarak görev yapıyor. Tunceli’den 100’lerce araçlık konvoyla ve gözyaşlarıyla uğurlanan Vali Sonel, alıştığımız ve bildiğimiz vali profillerinden farklı biri olduğunu hepimize gösterdi.

 

Henüz 7 ay olmasına rağmen Ordu’daki uygulamalarıyla herkesin gönlüne dokunmaya başlayan Vali Tuncay Sonel, hayırseverlerin desteğiyle Ordu’ya 36 okul kazandırmayı başardı.

 

Son olarak ise 2 bin 112 yetim ve öksüz çocuğa mektup yazıp, “Anne veya babanız sağ olsaydı onlardan ne isterdiniz’ diye soran Vali Sonel, gelen mektupları tek tek okudu ve her çocuğun isteğini hayırseverlerin de desteğiyle yerine getirdi. Kimine kedi, kimine bisiklet, tablet, oyuncak. Hatta koltuk takımı ve çamaşır makinesi dahi. Kısacası hangi çocuk ne isterse yerine getirdi.

 

Hediyelerini de bizzat teslim eden Vali Tuncay Sonel’in bu hareketi, yerelde kalmadı, ülke geneline yayıldı. Televizyonlar, gazeteler, internet medyasında, tartışma programlarında dahi gündem adeta Vali Sonel oldu. Her görüşten, her ideolojiden insan Vali Tuncay Sonel’i takdir ederek hem diğer idarecilere örnek gösterildi, hem de teşekkür edildi.

 

Tunceli’den gözyaşlarıyla uğurlanacak güzel şeyler yapan bildik ve klasik vali profilinin çok uzağında bir profil çizen Vali Tuncay Sonel, anlaşılıyor ki, Ordu’daki görev süresinde yapacağı hizmet ve hayır işleriyle ülke gündeminde daha çok yer alacak, daha çok konuşulacak gibi görünüyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SADECE, ORDU, DEĞİL, TÜRKİYE, SEVDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı