'SAĞLIKÇIYA SALDIRAN ACİLDE SEDYE TAŞISIN!'
Haber
29 Haziran 2021 - Salı 22:44 Bu haber 913 kez okundu
 
'SAĞLIKÇIYA SALDIRAN ACİLDE SEDYE TAŞISIN!'
Doktor Coşkun’dan öneri... Sağlık personellerine yapılan şiddete sert tepki gösteren Ordu Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Ali Coşkun, “Doktora, sağlık personeline saldıran ve beyaz kod verilenler Acilde 1 ay boyunca nöbet tutsun ve sedye taşısın!” dedi.
Sağlık Haberi
'SAĞLIKÇIYA SALDIRAN ACİLDE SEDYE TAŞISIN!'

Ordu Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Ali Coşkun, sağlık personellerine yönelik hasta ve hasta yakınları tarafından uygulanan şiddete sert tepki gösterdi.

 

Ordu Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir hastanın doktora saldırmasını kınayan Dr. Coşkun, “En son Ordu Eğitim Araştırma Hastanesinde bir servis hastasının, onu tedavi eden, ona şifa vermek isteyen servis doktoruna tekme atması ile Sağlıkta yıllardır yaşanan şiddet yine bilindik yüzüyle tezahür etmiştir. Elbette bu üzücü olayı yaşayan hekim kardeşimiz için üzülüyoruz ve olayı kınıyoruz. Ama bu üzüntü ve kınamamız, sorunları çözmeye yetmiyor. Belli ki hastalar ve hasta yakınları, doktorlarımızın ne denli zor bir görev yaptığını bir türlü anlayamıyorlar. Çünkü eğer çalışılan zor şartları idrak edebilselerdi, eminim ki böyle bir davranışı yapmalarına vicdanları izin vermeyecekti. ”

 

“O halde yöneticilerimizden ve kanun yapıcılardan son kez bir talebimiz olacak.” diyen Tabip Odası Başkanı Coşkun, “Doktora ve sağlık personeline yaralama olmadan, sözlü veya fiili girişimsel saldırılara ceza olarak, acil serviste bir ay boyunca sedye taşımada görev almaları, nöbet tutmaları cezası verilebilirse, sanırım sağlık personelinin ve doktorların ne zor şartlarda insanları en zor anlarında hayatta tutmak İçin ne büyük mücadele verdiklerini çok net anlayacaklardır.”

 

Son olarak Coşkun, “Artık her saldırının ardından biz de kınamaktan bıktık. Saldırıya uğrayan kardeşlerimiz de kötü muameleden bıktılar. Tek çare bu olur gibi düşünüyoruz, vicdanlarına seslenmek son çaremiz. Halkımıza sesleniyorum: Bu sağlık personeli ve doktorlar sizin evlatlarınız, alkışa gerek yok, onları koruyun, üzmeyin yeter.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'SAĞLIKÇIYA, SALDIRAN, ACİLDE, SEDYE, TAŞISIN!',
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı