SAKİN ŞEHİR PEDAL SESLERİYLE HAREKETLENDİ
Haber
18 Ekim 2020 - Pazar 13:06 Bu haber 3700 kez okundu
 
SAKİN ŞEHİR PEDAL SESLERİYLE HAREKETLENDİ
Türkiye Masterler Türkiye Bisiklet Şampiyonası Perşembe - Bolaman arası 70 km yol yarışması ile sona erdi. Sakin şehir Perşembe’deki şampiyonada dereceye girenlere ödülleri verildi.
Spor Haberi
SAKİN ŞEHİR PEDAL SESLERİYLE HAREKETLENDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanlığı tarafından Ordu’nun Perşembe ilçesinde düzenlenen 'Türkiye Masterlar Bisiklet Yol Şampiyonası'nın yol etabı tamamlandı.

 

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2020 yılı faaliyet programında yer alan bisiklet şampiyonası, Perşembe ilçesinden start aldı. 15 ilden, 44 sporcunun katılım sağladığı şampiyonada sporcular, yol etabında toplam 70 kilometre pedal çevirdi.

 

Şampiyonanın ikinci gününde düzenlenen etapta dereceye giren sporculara madalya ve kupaları, Perşembe Belediye Başkanı Mustafa Sayım Tandoğan, Spor İl Müdürü Mustafa Genç ve protokol tarafından takdim edildi.

 

Sakin şehir unvanına sahip Perşembe'nin bu tür organizasyonlara ilerleyen günlerde yeniden ev sahipliği yapacağını ifade eden Mustafa Sayım Tandoğan, "Güzel bir organizasyon oldu. Bizim ilçemiz 'Sakin Şehir' unvanına sahip ve bu ruha yakışır bir yarışma oldu. Bu tür programların ilçemizin tanıtımı açısından da faydalı oluyor. Bisiklet sporunun da ayrı bir güzelliği var. İlçemiz turizm anlamında da yol alıyor ve yatırımalar devam ediyor" diyerek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Şampiyonanın Perşembe’de yapılmasının keyif verici olduğunu ifade eden Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç ise, "Bisiklet sporu için en güzel parkurlardan birisi. Organizasyona katılan tüm takımlar da memnuniyetlerini belirttiler" şeklinde konuştu.

 

Şampiyonada, Master 35 yaş kategorisinde Mustafa Şirin 1., Oğuzhan Özçelik 2., Hakan Yıldırım 3., Master 45 yaş kategorisinde Mutlu Erçelik 1., Harun Türünz 2., Ali Görkem Algın 3. olurken, Master 55 yaş kategorisinde ise Ali Rıza 1., Zekeriya Ertürk 2. ve Mahir Aydın da 3.'lük elde etti.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SAKİN, ŞEHİR, PEDAL, SESLERİYLE, HAREKETLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı