ŞANLITÜRK: BU MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Haber
05 Mayıs 2022 - Perşembe 15:29 Bu haber 2530 kez okundu
 
ŞANLITÜRK: BU MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK
Siyaset Haberi
ŞANLITÜRK: BU MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Ünye’de düzenlenen bayramlaşma programında konuşan MHP Ordu il Başkanı Naci Şanlıtürk, “Bu mücadele koynunda haç taşıyanlarla hilalin mücadelesidir. Dolayısıyla bu mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir.” dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Teşkilatının MHP Ünye ilçe binası toplantı salonunda MHP Ordu il Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP’nin Eski Ünye İlçe Başkanları, Ülkü Ocakları başkanları ve Ünye Ülkü Ocakları başkanı Serkan Gürkan, parti il ve ilçe eski yöneticileri ve yöneticiler ve partililerin katılımıyla düzenlenen geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleştirildi.

 

MHP Ünye İlçe Başkanı Av. Murtaza Hacıimamoğlu,“Malumunuz olduğu gibi 3 Mayıs Milliyetçiler Günüydü. Bu bağlamda hiçbir zaman siyasi ikbal ve istikbal kaygısı gütmemiş, hiçbir siyasi çıkara tevessül etmemiş Türk Milliyetçiliği ve onun davasını gelecek nesillere taşımış, ışık tutmuş, aydınlık yollar açmış ve 1944’te sonu mahkumiyet de olsa bu mücadelesinden taviz vermemiş Merhum Hüseyin Nihal Atsız’ı dava arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor ve yad ediyorum. 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’müz kutlu olsun” dedi.

 

Konuşmasına MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin sözleriyle devam ederek partililerin bayramını kutlayan Başkan Hacıimamoğlu; “Başı mağfiret, ortası rahmet ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan-ı Şerif ayını idrak edip, bundan 15 asır önce Cenab-ı Allah tarafından biz Müslümanlara tevdii edilen, armağan edilen Ramazan Bayramımızı idrak ettik. Bu bağlamda dostluğun, birlik ve beraberliğin buluşması için bugün teşkilatımızda bir araya geldik. Sayın Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin de dediği gibi “Bayram çatık kaşların, asık suratların bertaraf edildiği bir gündür”. Bu vesileyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederek mübarek bayramınızı kutluyorum “dedi.

 

Yaptığı kısa ve öz konuşmasında Partililerin ve Ünyelilerin Ramazan bayramını kutlayan Ordu Altınordu MHP Merkez İlçe başkanı Dinçer Kurucu’nun ardından söz alan MHP Ordu il Başkanı Naci Şanlıtürk “Öncelikle ben de muhterem Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli adına hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Bugün burada Ünye İlçe Teşkilatımızın düzenlemiş olduğu bu bayramlaşma merasimine hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz. Bugün burada olmaktan mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Yoğun bir Ramazan Ayını geride bıraktık. Allah yapmış olduğumuz duaları kabul etsin. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesini idrak ettik. Bizi Ramazan Bayramına ulaştıran Rabbimize hamd-ü senalar olsun. Bugün bu bayramlaşmayı tertip eden İlçe Başkanımız ve İlçe Teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Gerçekten de Ramazan Ayı içinde bizler de kendisini takip ettik, Ünye İlçemizde tabiri caizse atom karınca gibi bir ilçe başkanımız var. O da sizinle birlikte, teşkilatla birlikte sürekli Ünyeli hemşerilerimizle birlikte oldu. Bizler de bu çalışmalara refakat ettik. Çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade eden Başkan Naci Şanlıtürk “Ünye İlçe Başkanı Murtaza Hacıimamoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.

 

“Bu Mücadele Koynunda Haç Taşıyanlarla Hilalin Mücadelesidir”

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, Türkiye’nin en önemli sorununun beka sorunu olduğunu beka sorununa karşı Cumhur İttifakı’nın birlikteliğinin önemini bir kez daha yineleyerek, “Pençe kilit harekâtında öldürülen teröristlerin kimliklerine baktığınız zaman ülkemizin ve İslam coğrafyasının ne tür bir belanın içinde olduğunu görürsünüz. Öldürülen teröristlerin 8 tanesi Ermeni vatandaşı, 7 tanesi Amerikan vatandaşı, 5 tanesi Fransız vatandaşı, 3 tane İngiliz vatandaşı ve 2 tane de Alman vatandaşı var. Yani PKK bir bölgede yaşayan topluluğun özgürlük mücadelesi gibi lanse edilmiş olsa da burada Sayın Genel Başkanımızın belirttiği gibi bu mücadele koynunda haç taşıyanlarla hilalin mücadelesidir. Ülkücü hareket olarak 53 yıldır biz Allah, Kuran, Bayrak, Vatan, Millet dedik. Dolayısıyla bu mücadelemiz bundan sonra da devam edecektir. Allah Milletimizin birliğini ve dirliğini daim etsin” dedi.

 

MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, “halen cezaevinde bulunan HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile Gezi Eylemlerinin finansörü olmaktan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala’nın terörist olduğunu ve suçlu olduklarını, belirtti.

 

Bayramlaşma programı sonrası Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, MHP Ünye ilçe başkanı Murtaza Hacıimamoğlu, Ünye Ülkü Ocakları Başkanı Serkan Gürkan, Altınordu Merkez İlçe Başkanı Dinçer Kurucu, İl Yönetim Kurulu, Ünye İlçe Yönetim kurulu ve Altınordu İlçe Yönetim Kurulu üyeleri topluca Ünye Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı'yı ziyaret ederek bayramlaştılar. Akabinde Ramazan Bayramı nedeniyle Ünye de bulunan Ünye Dernekler Federasyonu ve yönetim kurulu üyeleri ile Ünye Hasan Kadı Konağında gerçekleştirilen toplantıya iştirak ettiler. Haber / Ahmet Yenin-Ünye

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞANLITÜRK:, BU, MÜCADELEMİZ, DEVAM, EDECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı