ŞANLITÜRK ORDU VALİLİĞİNİ HEDEF ALAN ÖZDAĞ'I KINADI
Haber
08 Ağustos 2022 - Pazartesi 14:10 Bu haber 2552 kez okundu
 
ŞANLITÜRK ORDU VALİLİĞİNİ HEDEF ALAN ÖZDAĞ'I KINADI
Siyaset Haberi
ŞANLITÜRK ORDU VALİLİĞİNİ HEDEF ALAN ÖZDAĞ'I KINADI

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a tepki gösteren MHP Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk, “100 sene, önce bizim olan topraklarda yan yana yaşadığımız soydaşlarımıza, dindaşlarımıza yardım yapılması kimi niçin bu kadar rahatsız etmiştir.” dedi.

 

Ordu Valiliği’ni hedef alan açıklamalar yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’a bir kınamada Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu İl Başkanı Naci Şanlıtürk’ten geldi.

 

Suriye’nin İdlib kentinde yapılan ve yapılmakta olan briket evler için 81 ilin valiliğine yardım konusunda yazı gönderildiği ve bunun üzerinden Ordu Valiliğini hedef alarak ortaya koyduğu asılsız iddiayı, Başkan Şanlıtürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada milletin birliğine ve kardeşliğine yapılan hasmane bir durum olarak nitelendirdi.

 

Başkan Şanlıtürk, yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi; “Ümit Özdağ Ordu Valiliği ile ilgili aslı astarı olmayan bir iddiada bulunmuş. Valilik bütçesinden Suriye’ye Sekiz Milyon liralık bir yardımın gönderildiğini söylemiş. Bu ve bunun gibi milletimizin birliğine kardeşliğine hasmane tutum içerisinde olan açıklamaları, tutum ve davranışları şiddetle ve esefle kınıyorum. Hiçbir güç milletimizin birliğini beraberliğini bozmaya yetmeyecektir. Valiliğimizin bütçesinden böyle bir yardımın gönderilmediği yönünde Valilik tarafından açıklama yapıldı. Yapılan yardım iş adamlarının verdiği desteklerle Suriye’nin İdlib kentine Biriket Ev yapılmasıdır. Türk Milleti yardımseverdir. Dünyanın neresinde olursa olsun mazlumların yanında olmuştur, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Çok fazla değil bundan 100 sene, 120 sene önce bizim olan topraklarda yan yana, kucak kucağa, barış ve kardeşlik içerisinde yaşadığımız soydaşlarımıza, dindaşlarımıza yardım yapılması kimi niçin bu kadar rahatsız etmiştir. Kim ne derse desin büyük Türk milleti tarihin kendine yüklemiş olduğu misyonu ve rolünü oynayacaktır. Allah’ın izniyle bu Millet; Gönül ve Kültür Coğrafyamız içindeki bütün Türk- İslam Dünyasının sözcülüğünü, Liderliğini yapmaya devam edecektir.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ŞANLITÜRK, ORDU, VALİLİĞİNİ, HEDEF, ALAN, ÖZDAĞ'I, KINADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı