SARIGÜL YUNANISTAN'I ORDU'DAN UYARDI
Haber
15 Eylül 2022 - Perşembe 10:11 Bu haber 2397 kez okundu
 
SARIGÜL YUNANISTAN'I ORDU'DAN UYARDI
Siyaset Haberi
SARIGÜL YUNANISTAN'I ORDU'DAN UYARDI

Ordu’dan Yunanistan Başbakanı Miçotakis'e seslenen TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Ayıdan post, Amerika'dan dost olmaz. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır.” dedi.

 

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'ya geldi. Ünye, Korgan, Kumru ve Fatsa ilçelerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelen Sarıgül, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ümit Kesti'nin Fatsa’nın Bolaman Mahallesi’ndeki ailesini ziyaret etti.

 

Burada şehidimizin ailesine taziye ziyaretinde bulunan TDP Genel Başkanı Sarıgül, gazetecilere de açıklamalarda bulundu. Sarıgül, “Sınır ötesi operasyonda evladımızı hak dünyaya uğurladık ve şehitlik mertebesine erişti. Babasıyla, kardeşleriyle birlikte berabereyim. Bu vesile ile bütün vatan görevini yapan, özellikle sınır ötesinde hasetlerle, fesatlarla şer güçlerle mücadele veren bayrağımızı ve toprağımızı koruyan bütün Mehmetçiklerimizin gözlerinden öpüyorum?” dedi.

 

Yunanistan'ın Başbakanı Kiriakos Miçotakis'i de uyaran Sarıgül, “Sayın Miçotakis, silahlanmayı acele bırakın. Türkiye hakkında konuşmayı acele bırakın. Karasularımızla oynamayı acele bırakın. Türk halkının sabrını taşırmayın. Biz barıştan yanayız. 'Silahlar gitsin, barış gelsin' diyen bir milletiz. Sabrımızı lütfen taşırmayın, sabrımızı denemeyin. Tam 100 sene önce İzmir'den nasıl ayrıldınız Yunanistan'a gittiniz, o nedenle bugünleri de unutmayın. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz hiçbir zaman silah kullanmak istemez. Ama bayrağımız ve toprağımız tehlikeye düşerse, karasularımız tehlikeye düşerse Türk Silahlı Kuvvetlerimizin önünde o zaman inanın hiç kimse duramaz. Sayın Miçotakis, Fatsa'da şehidimizin evinden sana sesleniyorum; sakına sakın Amerika'ya güvenme. Ayıdan post, Amerika'dan dost olmaz. Sayın Miçotakis, Türkiye ile dost olmak senin hayrınadır.” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SARIGÜL, YUNANISTAN'I, ORDU'DAN, UYARDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı