'SEN 1 ORDUSUN' DEDİLER ORDU İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Haber
29 Eylül 2022 - Perşembe 15:20 Bu haber 1574 kez okundu
 
'SEN 1 ORDUSUN' DEDİLER ORDU İÇİN YOLA ÇIKTILAR
Ordu Gündemi Haberi
'SEN 1 ORDUSUN' DEDİLER ORDU İÇİN YOLA ÇIKTILAR

İyilik hareketi kapsamında kurulan ‘Sen 1 Ordusun’ platformu, artık bir vakıf olarak çeşitli faaliyetler sunacaklarını söyleyen Vakıf Başkanı Arif Hikmet İlke, “bir hayalimiz vardı, hepimizin hayal ettiği, keşke olsun dediğimiz birçok proje haline getirdik.” dedi.

 

Ordu’da kurulan, ‘Sen 1 Ordusun’ isimli iyilik platformu, vakıfa dönüştürüldü. Dün basınla buluşan vakıf yönetimi, dün tanıtım gecesi kutlamaları çerçevesinde mehteran takımı ve 52 metre uzunluğundaki Türk Bayrağı eşliğinde yapılan kortej yürüyüşü gerçekleştirdi, daha sonra bir otelde tanıtım etkinliği gerçekleştirdi.

 

Bugün de saat 14.00’de Altınordu Başpehlivan Recep Kara Spor Salonunda Karadeniz İlleri U20 Serbest Güreş Turnuvası ile Ordulu Sanatçı Metin-Ceylan Yıldız tarafından sunulacak Şakalı Şarkılı Kabare gösterisi etkinliği olacak.

 

Sen 1 Ordusun Vakfı, yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm Orduluların sorunlarını tespit ederek, çözüm üretilmesi kapsamında faaliyet yürütecek. Sen 1 Ordusun Vakıf Başkanı Arif Hikmet İlke, konuyla ilgili yaptığı açıklamada vakıf içerisinde 6 komisyon oluşturulduğunu ifade etti.

 

İlke, sözlerine şöyle devam etti; “Sen 1 Ordusun iyilik hareketli bir platform oluşturduk. Tüm dünyadaki Orduluların sosyal paylaşım sağlayabilmesi için bu oluşumu kurduk. Bunu ise bir vakıfa dönüştürmeye karar verdik. Sen 1 Ordusun iyilik hareketinin temelini atarken şiarımız şu oldu, bir eğitimcinin sağlıkçıya, sağlıkçının hukukçuya ihtiyacı olduğu için, bir doktorun doktora, bir avukatın da avukata ihtiyacı var. Bunları komisyon şeklinde şekillendirdik. Hukuk Ordusu, Eğitim Ordusu, Sağlık Ordusu, İş İnsanları Ordusu, Şehit ve Gazi Komisyonu ile Engelli Komisyonu var. Bu paylaşım platformu üzerinden tüm dünyadaki Orduluların burada bir paylaşım sağlaması için zemin oluşturuldu. Program cep telefonlarına uygun şekilde şu anda aktif halde. Bunu yaparken şöyle de bir hayalimiz vardı, hepimizin hayal ettiği, keşke olsun dediğimiz birçok proje haline getirdik. İlk olarak Fındık Festivali’ni gerçekleştirdik. İnşallah seneye çok daha iyi şekilde ve geniş kitleyle daha iyi projeleri hayata geçireceğiz.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'SEN, 1, ORDUSUN', DEDİLER, ORDU, İÇİN, YOLA, ÇIKTILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı