‘SEN ŞARKILARINI SÖYLE’ SİNEMASEVERLERLE BULUŞTU
Haber
11 Ocak 2022 - Salı 14:50 Bu haber 984 kez okundu
 
‘SEN ŞARKILARINI SÖYLE’ SİNEMASEVERLERLE BULUŞTU
Sanat Haberi
‘SEN ŞARKILARINI SÖYLE’ SİNEMASEVERLERLE BULUŞTU

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Ocak Ayı Etkinlikleri kapsamında 2013 yılında Cannes Film Festivali’nde Büyük Ödül kazanan “Sen Şarkılarını Söyle” adlı filmi sinemaseverlerle buluşturdu.

 

Birbirinden farklı etkinliklere imza atarak Orduluların keyifli zaman geçirmesine vesile olan Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan programları bir bir vatandaşların beğenisine sunmaya devam ediyor.

 

Yönetmenliğini ve senaristliğini Ethan Coen ile Joel Coen’in yaptığı Oscar Isaac, Carey Mulligan, Justin Timberlake’nin başrollerini paylaştığı “Sen Şarkılarını Söyle” isimli filmi izleyiciyle buluşturdu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu’nda düzenlenen etkinlik öncesi Büyükşehir Belediyesi tarafından gösterime katılan vatandaşlara mısır ve gazoz ikram edildi.

 

ÖDÜLLÜ FİLM

2013 Cannes Film Festivali'nde Büyük ödül kazanan filmde 1960'lı yılların Amerikası, New York. Manhattan'ın hareketli müzik piyasasında tutunmaya çalışan genç Llewyn Davis, hayatını müzikle kazanmak ve sanatını icra edebilmek için her yolu denemektedir. Halkın önünde saygın bir yere sahip olmak isteyen Davis, bir yandan da şehrin acımasız koşulları altında yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Fakat başını sokabileceği bir evi olmadan eski kız arkadaşı Jean Berkey'in kanepesiyle, kız kardeşinin kendisinden yakınmaları arasında gidip gelir. Dönemin önemli menajerlerinden Bud Grossman'a müziği, plağının bir kopyasını dinletmek tek hedefidir...

 

Coen Kardeşler'in müzikle dramı harmanladıkları film ünlü folk müzik sanatçısı Dave Van Ronk'un hayatından ilhamla yola çıkıyor. 2013 Cannes Film Festivali'nde Büyük Ödül kazanan filmin başrolünde Oscar Isaac yer alırken, kendisine Justin Timberlake, John Goodman ve Carey Mulligan eşlik ediyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ‘SEN, ŞARKILARINI, SÖYLE’, SİNEMASEVERLERLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı