ŞENSOY: BU BİLE BAZILARINDAN TEPKİ GÖRDÜ
Haber
15 Şubat 2021 - Pazartesi 15:19 Bu haber 5165 kez okundu
 
ŞENSOY: BU BİLE BAZILARINDAN TEPKİ GÖRDÜ
‘Fındığı bu fiyata satıp Hans yiyeceğine Hasan yesin, kırıp kavurur yerim’ diyerek sosyal medyadan başlattığı akım büyüyerek devam eden Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy, “Fındığını kırıp kavurup ye dedik, fakat bu bile çoğu kardeş ve abilerden tepki gördü.” dedi.
Fındık Haberi
ŞENSOY: BU BİLE BAZILARINDAN TEPKİ GÖRDÜ

Ordu'da Ziraat Mühendisi Haluk Şensoy'un fındık fiyatının 21 liraya kadar düşmesinin ardından sosyal medyadan başlattığı, "Fındığı bu fiyata satıp Hans yiyeceğine Hasan yesin, kırıp kavurur yerim" akımı büyüyerek devam ediyor. Fındık üreticileri, elinde olan fındığı "Bu fiyata satmaktansa oturup kavurur yerim" diyerek Haluk Şensoy'a destek veriyor

 

Amacının sadece üreticinin farkındalığını artırmak olduğunu söyleyen Şensoy, “Fındığını kırıp kavurup ye dedik zalim vampirler yiyeceğine sen ye ve Türk fındık üreticisinin de alınterine sahip çıktığını görsünler. Ona göre de bundan sonra adımlarını atsınlar dedik. Fakat bu bile çoğu kardeş ve abilerden tepki gördü.”

 

“BU 10 YILLAR BOYUNCA UNUTULMAYACAK”

Günümüzün çirkinleştirilmiş güncel politika manevralarına alet edilerek hiç bir politik endişe taşımadan ve kahrolası fraksiyonu bilinmeden, sorgulanmadan akıl ucundan bile geçirilmeden binlerce üretenimin alınterine sahip çıkma adına vermiş oldukları bu on yıllar boyunca bile unutulmayacak olan hiç bir sakınca ve sıkıntı yaratmayan görüntüler. Bu öyle bir sahiplenme oldu ki artık gelecek senelere bile etkisi olacak. Fiyat düşürüldüğünde ‘üretici direk tepkisini kendi tüketiyor ve satmıyor’ diyecekler.”

 

“25 KURUŞU 150 BİN TONLA ÇARPIN”

Bırakın 5 lirayı kiloda 25 kuruşluk artışın bile Ordu ekonomisine ciddi katkı saylayacağının altını çizen Şensoy, “Diyelim ki, bu haklı direniş kiloda 5 lira veya on lira zıplama yaptıramadı sadece 25 kuruş oynattı diyelim. Bunu bile çarpın bakalım 150 bin ton fındıkla kaç milyon lira Ordu’ya giriş yapmış olacak.”

 

Fındığına sahip çıkan herkese teşekkür ettiğini söyleyen Ziraat Mühendisi Şensoy, “Hiç kimsenin siyasi politik fraksiyonları beni alakadar etmez. Adam alınterine sahip çıkma yetisi gösterebiliyor mu onu alnından öpüyorum.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: ŞENSOY:, BU, BİLE, BAZILARINDAN, TEPKİ, GÖRDÜ,
Yorumlar
Haber Yazılımı