SKANDAL GÖRÜNTÜDEN SONRA O HASTANE KAPATILDI
Haber
20 Kasım 2022 - Pazar 19:08 Bu haber 2081 kez okundu
 
SKANDAL GÖRÜNTÜDEN SONRA O HASTANE KAPATILDI
Sağlık Haberi
SKANDAL GÖRÜNTÜDEN SONRA O HASTANE KAPATILDI

Tokat Özel Medical Park Hastanesi'nde 2 hemşirenin yoğun bakımda yatan felçli hastaya yaptıkları işkencenin ardından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “özel hastanenin faaliyeti, acilen başlatılan soruşturma gereği durdurulmuştur.” dedi.

 

Tokat’taki Özel Medical Park Hastanesi'nde çekilen görüntülerde hastane çalışanı 2 hemşirenin yoğun bakımda yatan felçli hastanın kafasını çarşafla örtüp ağzını kapattıkları ve boğazını sıktıklarının görülmesi büyük bir tepkiye neden oldu.

 

Görüntülerin ortaya çıkmasından sonra Sağlık Bakanlığı tarafından hemen soruşturma başlatıldığını duyuran Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Tokat Medical Park hastanesinde kaydedildiği belirtilen, bir hastanın bazı çalışanlarca şiddete maruz kaldığını gösteren görüntüler üzüntü verici ve kabul edilemezdir. Bakanlığımız ilgili hastanede derhal soruşturma başlatmıştır. Gerekenin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.” şeklinde paylaşım yaptı.”

 

Sağlık Bakanlığı yetkilileri dün gece beşte ulaştıkları Tokat’ta incelemelerine devam ettiklerini söyleyen Bakan Koca daha sonra bir açıklama daha yaparak, “Yoğun bakım servisinde bir hastanın çalışanlarca maruz kaldığı şiddet/ kötü muamele görüntüleri kamuoyuna dün yansıyan özel hastanenin faaliyeti, Bakanlığımızca acilen başlatılan soruşturma gereği durdurulmuştur. Sağlıkta hiç kimsenin güven sarsıcı fiiline toleransımız yoktur.”

 

MUHARREM USTA’DAN AÇIKLAMA

Öte yandan Medical Park Hastaneleri sahibi Muharrem Usta yaptığı açıklamada, “Olayı duyduğum an genel müdürü görevden aldım suç duyurusunda bulundum ve derhal inceleme heyeti gönderdim. Konu ile ilgili her türlü desteği vererek gerekenin yapılması konusunda üzerimize düşeni yapacağımızdan emin olabilirsiniz.”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SKANDAL, GÖRÜNTÜDEN, SONRA, O, HASTANE, KAPATILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı