ŞOK CİNAYET ORDU'YU SARSTI
Haber
25 Mart 2020 - Çarşamba 12:03 Bu haber 12888 kez okundu
 
ŞOK CİNAYET ORDU'YU SARSTI
Ordu’yu şoka sokan cinayetler. İki gün önce işyerinde Şenel Dursun ve eşi Halime Dursun’u öldürdükten sonra kendi hayatına son veren Kabadüz eski Belediye Başkanı Orhan Aktaş, bugün Kabadüz Başköy Mahallesi’nde toprağa verilecekler.
Yaşam Haberi
ŞOK CİNAYET ORDU'YU SARSTI

Ordu’nun Kabadüz ilçesinde Pazartesi gece saat 22.00 sularında eski çalışanı Şenel Dursun ile eşi Halime Dursun'u kendisine akaryakıt istasyonuna çağırdı. Eski başkan sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle Kabadüz Belediyesi’nden bir süre önce emekli olan Şenel Dursun ve eşi Halime Dursun’a kurşun yağdıran Aktaş, aynı tabancayla yaşamına son verdi.

 

Pazartesi günü iki kişiyi öldüren ve aynı silahla intihar eden Kabadüz eski Belediye Başkanı, Fındık Tüccarı Orhan Aktaş’ın cezaevinden 5 gün önce çıktığı ortaya çıktı. Orhan Aktaş Kabadüz Başköy Mahallesi’ndeki evinde 20 gün önce muhasebecisi Tayfun Ç.’yi ayağından vurduktan sonra iki yakınını rehin aldı. Uzun süre sonra ikna edilen Aktaş cezaevine kondu. Orhan Aktaş 14 gün cezaevinde kaldı. Ayağından vurduğu muhasebecisi Tayfun Ç.’de şikâyetçi olmadı. İtiraz üzerine Orhan Aktaş’ın tutuksuz yargılanmasına karar verilerek tahliye edildi.

 

Cenazeler bugün toprağa veriliyor. Ordu’da fındık tüccarlığı yapan ve bir dönem Kabadüz Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Orhan Aktaş ile Şenel ve Helime Dursun bugün Kabadüz’ün Başköy Mahallesi’nde son yolculuğuna uğurlanacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞOK, CİNAYET, ORDU'YU, SARSTI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı