SOSYAL YARDIMLARDA MİKTAR BİN 250 TL'YE ÇIKTI
Haber
28 Eylül 2022 - Çarşamba 21:32 Bu haber 3449 kez okundu
 
SOSYAL YARDIMLARDA MİKTAR BİN 250 TL'YE ÇIKTI
Ekonomi Haberi
SOSYAL YARDIMLARDA MİKTAR BİN 250 TL'YE ÇIKTI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık “Türkiye Aile Destek Programı kapsamındaki destek tutarımızı 850 TL - 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” dedi.

 

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni Sosyal Yardım paketinin detaylarını paylaştı.

 

Bakan Yanık, Türkiye Aile Destek Programı’nın kapsamını genişlettiklerini belirterek, “Türkiye Aile Destek Programıyla büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar TL’ye 25 milyar TL ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450 TL - 600 TL olan destek tutarımızı 850 - 1.250 TL’ye yükseltiyoruz” dedi.

 

Sosyal refah paylaşımını önde tutan bakış açısıyla ve arz odaklı güçlü sosyal yardım sistemi kurduklarını belirten Bakan Yanık, “Kaynaklarımızın bütün toplum kesimlerinin yararına olacak şekilde dağıtılmasını her dönemde önceledik ve bu doğrultuda çalışıyoruz” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SOSYAL, YARDIMLARDA, MİKTAR, BİN, 250, TL'YE, ÇIKTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı