SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İSTEDİ
Haber
07 Eylül 2022 - Çarşamba 22:14 Bu haber 2496 kez okundu
 
SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İSTEDİ
Ekonomi Haberi
SÖZLEŞMELİ PERSONELE KADRO İSTEDİ

Sözleşmeli personelin durumuyla hükümetin çalışma yaptığını söyleyen Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, “Talebimiz, tüm güvencesiz sözleşmeli personelin 4/A’lı memur kadrolarına geçirilmesidir.” dedi.

 

Sözleşmeli personelin durumuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, açıklamasında şöyle dedi;

 

“Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin olarak hükümet nezdinde çalışmalar yapıldığı ve çeşitli formüller üzerinde durulduğu ifade edilmektedir. Türk Sağlık -Sen olarak talebimiz, tüm güvencesiz sözleşmeli personelin 4/A’lı memur kadrolarına geçirilmesidir.

 

Kadro verilmesi dışında 3+1 gibi uygulamalara karşıyız. Kamuda 4/B, vekil, geçici, kamu dışı, idari hizmet sözleşmeli, mevsimlik gibi tüm güvencesiz istihdam modelleri kaldırılmalı, bu kapsamda çalışanların tamamı kadroya geçirilmeli, Devletin asli ve sürekli görevleri ile kamu hizmetleri 4/A’lı, güvenceli memurlar eliyle gördürülmelidir.

 

Ülkemizde yarınından endişe eden, tayin, terfi, aile birliği gibi temel haklardan mahrum olarak çalışan tek bir kamu görevlisi dahi kalmamalı, güvencesiz çalışma modelleri kamu istihdam sisteminden çıkarılmalıdır”   

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SÖZLEŞMELİ, PERSONELE, KADRO, İSTEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı