SÜNNETİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
Haber
19 Temmuz 2022 - Salı 20:18 Bu haber 1942 kez okundu
 
SÜNNETİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR
Sağlık Haberi
SÜNNETİN FAYDALARI SAYMAKLA BİTMİYOR

Sünnet konusunda açıklamalarda bulunan Ordu Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Metin Sağlam, “Sünnet kültürel, dini, sosyal yönden ve en önemlisi sağlık açısından birçok yararı olan bir durumdur.” dedi.

 

Ordu Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Metin Sağlam, sünnetle ilgili açıklamalarda bulundu. Sünnetin sayısız faydası olduğunu söyleyen Sağlam, sünnetin her yaşta yapılabileceğini söyledi. Ordu Devlet Hastanesi Çocuk Cerrahisi Uzmanı Opr. Dr. Metin Sağlam, açıklamasında şöyle dedi;

 

Erkek çocuklarda penisin baş kısmının(glans) üzerini örtenleri parçasının çıkarıldığı cerrahi işlemdir. Cerrahi işlem olmasının yanında kültürel, dini, sosyal yönden ve en önemlisi sağlık açısından birçok yararı olan bir durumdur. Sünnet idrar yolu enfeksiyonları ve cinsel yolla bulaşan hastalıklardan koruyucudur.

 

Tıbbi gereklilik varsa sünnet her yaşta yapılabilir. Yaş konusunda bir kısıtlama yoktur. Hastanemizde 5-6 yaşta ameliyathanede steril şartlar altında sünnet öneriyoruz. Ameliyathane dışında lokal anestezi altında sünnet önermiyoruz.

 

Bazı çocuklarda kiloya bağlı olarak gömülü penis olabilir, bu durumda Doktorunuz çocuğunuzun zayıflamasını bekleyebilir veya gömülü penis ameliyatı için sizi yönlendirebilir.

 

Sünnet; yaklaşık 15-20 dakika sürer işlemden 2 saat sonra ağızdan beslenmeye başlar, sonrasında dikiş aldırılmaz, dikiş kendiliğinden dökülür, 6-7 saat sonra hareket etmeye başlayabilir, diyet önerisi yoktur. 10 gün o bölgeye su değmemesi uygundur. Havuz ve denize 20-30 gün sonra girebilir.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: SÜNNETİN, FAYDALARI, SAYMAKLA, BİTMİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı