'TEKELCİ FİRMAYI TÜRKİYE'DEN ÇIKARTIN'
Haber
15 Ağustos 2022 - Pazartesi 15:35 Bu haber 1877 kez okundu
 
'TEKELCİ FİRMAYI TÜRKİYE'DEN ÇIKARTIN'
Fındık Haberi
'TEKELCİ FİRMAYI TÜRKİYE'DEN ÇIKARTIN'

Serbest piyasada oluşacak olan fındık fiyatı öncesi açıklama yapan Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, Sayın Cumhurbaşkanım; fındığa düşük fiyat verilirse tekel firmayı Türkiye’den çıkartın.” dedi.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi’nin levant kalite fındığın alım fiyatını 52 TL açıklamasına rağmen Ordu’da serbest piyasada ilk oluşan fındık fiyatının 43 TL olarak açıklanmasına tepkiler gelmeye devam ediyor.

 

Ordu Fatsa Ticaret Borsası Başkanı Ali Feyzi, serbest piyasada oluşacak olan fındık fiyatı öncesi uyarılarda bulundu.

 

Başkan Feyzi, "Fındık ihracatçılarına sesleniyorum” diyerek, “Serbest piyasada fındık fiyatlarını açıklamadan önce, iki kere düşünmenizi, TMO’nun fiyatına çok yakın bir fiyat açıklamanızı, Karadeniz üreticisini mağdur etmemenizi sizden şahsım,  şehrim, kurumum ve Yüce Türk Milleti adına talep ediyorum.”

 

Fiyatın tüccarla üreticiyi karşı karşıya getirmemesini isteyen Başkan Feyzi, “Açıkladığınız fiyat, tüccar ile vatandaşımızı karşı karşıya getirmemelidir. Bilinmelidir ki; fındığın fiyatını tüccarlar değil, fındık ihracatçısı tekel firma tarafından verilmektedir. Sayın Cumhurbaşkanım; fındığa düşük fiyat verilirse tekel firmayı Türkiye’den çıkartın. Sadece ithalat yapabilsin. Bol ve bereketli bir sezon geçirmemiz dileğiyle, Allah’a emanet olun."    

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: 'TEKELCİ, FİRMAYI, TÜRKİYE'DEN, ÇIKARTIN',
Yorumlar
Haber Yazılımı