TMO FINDIK BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 12:42 Bu haber 1746 kez okundu
 
TMO FINDIK BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE
Fındık Haberi
TMO FINDIK BAHÇESİNDE İNCELEMELERDE

Toprak Mahsulleri Ofisi uzman ve ziraat mühendislerinden oluşan bir ekip Karadeniz bölgesi fındık bahçelerinde incelemelerde bulundu. Ordu’da da yapılan incelemelerde fındıktaki son durumu bahçede gördü.

 

Toprak Mahsulleri Ofisi yeni hasat dönemine hazırlanmaya başladı. Karadeniz bölgesinde fındık bahçelerinde yapılan incelmenin ardından TMO Ordu Başmüdürü Mehmet Güney, Ziraat Mühendislerinden oluşan heyet, Ordu Perşembe’de de bahçelerinde incelemelerde bulundu.

 

Çalışmalarına batı ve orta Karadeniz bölgesindeki fındık alanlarını ziyaret ederek başlayan TMO ekibi, buralarda çiftçiler başta olmak üzere ilgili kesimlerle bir araya geldi.  Ekip, fındık alanlarının mevcut durumu, bahçelerde yapılan işlemler ve fındık maliyetleri başta olmak üzere fındıkla ilgili konularda görüş ve önerileri dinleyerek notlar aldı.

 

TMO ekibi, illerde ziraat odaları, tarım il ve ilçe müdürlükleri başta olmak üzere diğer sektör paydaşlarını da ziyaret etti. Yeni sezonda üreticinin maliyetleri karşılayabildiği bir fiyat açıklaması beklenen toprak mahsulleri ofisi bu çalışma ile verileri toplamaya başlamış oldu. TMO ekibinin bir sonraki incelemesi 23-27 Mayıs 2022 tarihleri arasında doğu Karadeniz bölgesinde gerçekleşecek. TMO’nun Haziran ayı içinde çotanak sayımı ve kontrolü için yeniden sahada olması bekleniyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TMO, FINDIK, BAHÇESİNDE, İNCELEMELERDE, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı