TMO GÜNDE 2 BİN 500 TON FINDIK ALIYOR
Haber
27 Eylül 2022 - Salı 16:21 Bu haber 3001 kez okundu
 
TMO GÜNDE 2 BİN 500 TON FINDIK ALIYOR
Fındık Haberi
TMO GÜNDE 2 BİN 500 TON FINDIK ALIYOR

Günde 2 bin 500 ton fındık aldıklarını söyleyen TMO Genel Müdür Ahmet Güldal, “31 Aralık 2022 tarihine kadar TMO alımı sürdürecek ve hızlı bir şekilde alacaktır. Mümkün olduğu kadar en fazla fındığı stoklarına çekecektir.” dedi.

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, dün Trabzon’da alım yerlerinde yaptığı incelemenin ardından bugünde Giresun’daki fındık alım yerlerinde de incelemelerde bulundu.

 

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ile birlikte incelemelerde bulunan Genel Müdür Güldal, “Sahadaki gözlemlerimize göre Toprak Mahsulleri Ofisine büyük bir tercih var. Bu anlamda üreticilerimize teşekkür ediyoruz. 31 Aralık 2022 tarihine kadar TMO alımı sürdürecek ve hızlı bir şekilde alacaktır. Mümkün olduğu kadar en fazla fındığı stoklarına çekecektir. Burada amacımız öncelikle üreticinin fındığının değerini maksimum seviyede kazanmasıdır. Bu anlamda verilen fiyatlar üreticilerimiz tarafından memnuniyetle karşılanmakta ve TMO tercih edilmektedir.”

 

Kriterlere uygun fındıkları almaya devam edeceklerini söyleyen Güldal, “Bu anlamda dün talimat verdik. Randımandan dolayı yüzde 40’ın altında olan üreticilerimiz bir kere daha fındığı ayıklayıp bize getirme imkanına sahip oldular. Malum rutubet oranı yüzde 6’ydı, 6,5’e çıkardık. Çürük, çatlak ve kırık oranlarını üreticilerimize sürekli anlattık. Fındık alım bölgelerinde yoğun bir şekilde faaliyetlerimiz haftanın 6 günü günde en az 12 saat çalışmak kaydıyla devam ediyor. Randevular açık, alımlar hızlı ve personelimiz hazır. TMO tüm hazırlıklarını yapmış vaziyette. Üreticinin yanında olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

 

Fındık alım miktarı konusunda hedef koymadıklarını dile getiren TMO Genel Müdürü Güldal, “Bize arz edilen fındığın tamamını almak için hazırlığımızı yaptık. Onun için çok sayıda depo kiraladık. Bu sene önceki yıllara göre daha fazla depo kiraladık. Alım noktalarımızı ve personel sayımızı artırdık. İhtiyaç olması halinde yeni depoları görevlendirebiliyoruz. Haliyle böyle bir sınır koymuyoruz. Üreticimizin bize getireceği tüm fındığı depolarımıza almak için tüm hazırlığımızı yapmış durumdayız”

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TMO, GÜNDE, 2, BİN, 500, TON, FINDIK, ALIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı