TMO ORDU'DA BAŞ MÜDÜRLÜK OLDU!
Haber
10 Ekim 2021 - Pazar 01:23 Bu haber 3002 kez okundu
 
TMO ORDU'DA BAŞ MÜDÜRLÜK OLDU!
TMO en çok fındık aldığı bölgelerin başında gelen Ordu’da Şube Müdürlüğünü Başmüdürlüğe dönüştürdü. Üreticilere seslenen AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “Tüccara mahkum değilsiniz.” dedi.
Fındık Haberi
TMO ORDU'DA BAŞ MÜDÜRLÜK OLDU!

Toprak Mahsulleri Ofisi en çok fındık aldığı bölgelerin başında gelen Ordu’da Şube Müdürlüğünü Başmüdürlüğe dönüştürdü. TMO Ordu’da Şube Müdürlüğü olarak görev alıyordu. Yeni alınan karar ile TMO Ordu Başmüdürlüğü oldu. Ordu fındık bölgeleri içerisinde en çok fındık üretilen ve TMO’nun en çok fındık aldığı bölgeler içerisinde ilk sırada yer alıyor.

 

TMO Odu Şube Müdürlüğünün Ordu Baş Müdürlü olarak hizmet vermesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, fındık üreticilerinin şimdi daha güçlü olduğunu söyledi.

 

Başkan Tomakin, Ordu’da 13 Merkez de fındık alımlarının tüm hızıyla devam ettiğini, TMO’nun üreticilerimizin elinde ne kadar fındık varsa hepsini almaya hazır olduğunun hiçbir üreticimiz tüccara mahkum olmak zorunda olmadığını dile getirdi. Başkan Tomakin, “20 yıldır çiftçinin yanında olan bir Liderimiz var. Her zaman çiftçinin alın terini yakinen takip eden hakkını veren, çiftçinin mağdur olmasına asla gönlü razı olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan var” dedi.

 

Başkan Tomakin, “Sezon başında yaptığımız açıklamada gözden kaçan ama bugün gerecekten kaliteli fındığın iyi bir fiyat ettiğini gözlemledik. Bu sene TMO’nun farklı bir alım kampanyası yapıyor. 50 +1 randıman 1 TL’den işlem görüyor. Üreticimiz ne kadar kaliteli fındık üretirse fındığını daha da pahalıya satıyor. Şahit olduk, sosyal medyadan da takip ettik. Kaliteli fındığını 28 ile 30 TL arasında satan üreticilerimiz oldu. Fındığını TMO ya veren üreticilerimiz bu ana kadar hiçbir aksama yaşamadan paraları zamanında hesaplarına yatıyor.

 

YALANCI MİLLETVEKİLİNİN MUMU YATSIYA KADAR YANDI

Başkan Tomakin, “Yine de hatırlatmakta fayda var. Hani her gün medyada laf kalabalığı yapan, yalan yanlış bilgilerle açıklama yapan, üreticilerimizi tedirgin eden, yalancı Milletvekili varya onun mumu yatsıya kadar yanacak demiştik. Öylede oldu. Üreticilerimiz onun açıklamalarına, onun çığırtkanlığına kanmadılar” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TMO, ORDU'DA, BAŞ, MÜDÜRLÜK, OLDU!,
Yorumlar
Haber Yazılımı