TMO'YU ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİLER
Haber
30 Eylül 2022 - Cuma 16:10 Bu haber 2574 kez okundu
 
TMO'YU ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİLER
Fındık Haberi
TMO'YU ERDOĞAN'A ŞİKAYET ETTİLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında önceki gün yapılan AK Parti 157. Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, fındık üreticisinin Toprak Mahsulleri Ofisi’yle (TMO) alımlar konusunda yaşadığı sıkıntı gündem oldu.

 

Bir il başkanının elindeki fındığı TMO’ya satamadığını iletmesi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı Yardımcısı’na durumu sordu.

 

Toplantıda, Sakarya’daki fındık depolama alanlarıyla ilgili bazı sorunların yaşandığı konusunda değerlendirmeler yapılırken, Erdoğan’ın konuyla ilgili TMO başkanıyla görüşmelerin yapılmasını ve bu sorunun çözülmesi talimatını verdiği belirtildi.

 

Toplantıda, ayrıca belediye başkanları, belediyelerin su dağıtımında sanayi tarifesi kullandıklarını, bu nedenle elektrik faturalarının yüksek geldiğini ifade ederek, bunun tarımsal faaliyete çevrilmesi konusunda taleplerini iletti.

 

Bunun üzerine Erdoğan, taleplere hak vererek, “Bu sorunu ivedilikle çözün” dedi. Konuyla ilgili Enerji Bakanlığı ve EPDK’nın çalışma yapacağı kaydedildi. Kaynak: Milliyet

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TMO'YU, ERDOĞAN'A, ŞİKAYET, ETTİLER,
Yorumlar
Haber Yazılımı