TOMAKİN: CHP'NİN ANA BESİN KAYNAĞI YALAN VE İFTİRA
Haber
25 Mayıs 2022 - Çarşamba 14:05 Bu haber 2831 kez okundu
 
TOMAKİN: CHP'NİN ANA BESİN KAYNAĞI YALAN VE İFTİRA
Siyaset Haberi
TOMAKİN: CHP'NİN ANA BESİN KAYNAĞI YALAN VE İFTİRA

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun dün akşam bulunduğu iddialar üzerine açıklama yapan AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “CHP’nin ana besin kaynağı olan yalan, iftira, kin, nefret, siyasi edep ve ahlak dışı ne istersen hepsi vardı bu açıklamada.” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun dün akşam bulunduğu iddialar üzerine açıklamalarda bulundu. Başkan Tomakin, Kılıçdaroğlu’nu yalan ve iftira atmakla suçladı.

 

AK Parti İl Başkanı Halit Tomakin, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun saat: 22.00 de video yayınlayacağım diyerek beklenti içine girenler zannetti ki, Ülke yararına bir açılama olacak. Hey hat, gel gör ki açıklama dediği şey CHP’nin ana besin kaynağı olan yalan, iftira, kin, nefret, siyasi edep ve ahlak dışı ne istersen hepsi vardı bu açıklamada. Açıklamayı yapanın insani değerlerden yoksun açıklamaları vardı sadece” dedi.

 

Bakan Tomakin, “Büyüyen ve gelişen Türkiye’yi istemeyen kandan ve kaostan beslenen, kim zaman sağ, sol diyerek kardeşi kardeşe vurduran, kimi zaman Alevi’si ve Sünni’si ile bin yıldır et ve tırnak gibi olduğumuz kardeşler arasına nifak sokan güçlerin bugünkü taşeronu CHP’dir. Bu zihniyet şekeri kaynatırsan olur mu katran, cinsini sevdiğim cinsine çeker misali aynı iftirayı, Menderes’e, Özal’a, Erbakan hocamıza atmadılar mı? Attılar. Basın yayın araçlarını kullanarak, askeri vesayeti kullanarak, yargıyı kullanarak milletin adamlarına akla hayale gelmeyen türlü iftiralar attılar. Menderes 12 Uçak dolusu altın ve mücevherat ve parayı kaçırmakta iken yakalandığını resmi beyanlarla açıkladılar, Özal uçak alıyor yurt dışına kaçacak dediler. Erbakan hocamıza mercimek davası dediler ve hepsi kocaman, kocaman yalan çıktı. Daha dün 128 Milyar dediler oda yalan çıktı. Yalan olduklarını onlarda biliyordu? Tarih tekerrür ediyor aynı yalanları yine CHP eliyle şimdi yeniden tekrar ediyorlar” dedi.

 

“KARŞIMIZDA SİTTİNSENE YETKİ ALAMAYACAĞI GÖRÜNEN CHP ZİHNİYETİ VAR”

Başkan Tomakin, “sittinsene bu aziz milletten yetki alamamış ve bu gidişle de bir sittinsene daha yetki alamayacağı görünen CHP zihniyeti bu millet için kefenini giyerek yola çıkan, 367 garabeti, MİT Kumpası, 17-25 Aralık, Gezi olayları, hendek olayları, nice badireler ve nice zorluklar karşında hem iç vesayete karşı, hem de dış güçlerin tüm oyunlarına karşı elif gibi dimdik ayakta milletinin yanında durmuş, 15 Temmuz’da milletine sevdalı Recep Tayyip Erdoğan gibi bir Lideri yurt dışına kaçacak.  Hem de ABD’ye kaçacak demesine kargalar bile güler, CHP Lideri herkesi kendisi gibi zannediyor olsa gerek. Beyefendi daha dün, 15 Temmuz darbe gecesi tankların arasından sıvışarak kaçması ve bacak, bacak üstünde kahvesini höpürtederek darbeyi keyifle seyredip, darbenin başarılı olmasını beklemesini bu millet görmedi mi, unuttu mu zannediyor? Milletin adamı Recep Tayyip Erdoğan milleti ile beraber, sen kimle berabersin onu söyle” ifadelerini kullandı.

 

“BU KOCAMAN, KOCAMAN YALANLARI ORTAYA ÇIKINCA YÜZLERİ KIZARACAK MI?”

Başkan Tomakin, “CHP Liderinin Cumhurbaşkanımızı doğrudan ilgilendirmeyen bir vakıf üzerinden attığı yalan ve iftiralarını elbette, vakfın yetkili mercileri yargıya taşıyacaktır. Kendisinin de ifade ettiği gibi ABD bir hukuk devletidir. Zaten bir hukuksuzluk varsa ABD’nin yetkili mercileri işlemleri başlatır. Ancak, bu kocaman, kocaman yalanları ortaya çıkınca yüzleri kızaracak mı? Hayır, yüz yok ki kızarsın” ifadelerini kullandı.

 

“RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE 10 YILDIR GENEL BAŞKAN OLAN VE 9 SEÇİM KAYBEDEN BİRİSİ İLE KIYAS DAHİ YAPILMASI ZULDÜR”

İl Başkanı Tomakin, son söz olarak. “Aziz milletimiz kimin kendisi için kefenini giyerek, canını ortaya koyarak çalıştığını, didindiğini gayet iyi biliyor. 20 yılda her girdiği seçimde, milletin helal oyları ile seçim kazanan, milletine hizmet eden Cumhurbaşkanı, Dünya Lideri, Recep Tayyip Erdoğan ile, 10 yıldır Genel Başkan olan ve 9 seçim kaybeden birisi ile kıyas dahi yapılması zuldür. Eğer bu adam hala, tek adam olmuyorsa, diktatör olmuyorsa, demek ki; bu adam BAAS’çı parti, politbüroların olduğu bir yerde siyaset yapıyordur başka türlü izah edilemez” dedi.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: TOMAKİN:, CHP'NİN, ANA, BESİN, KAYNAĞI, YALAN, VE, İFTİRA,
Yorumlar
Haber Yazılımı